Olumlu Düşünenler

Gelecekte insanca yaşamak için, kimsenin hakkına, günahına girmeden, gözlerinin yaşarmasına sebep olacak işler yapmazlar. Kimsenin neşeli günlerini elinden almazlar. Gözleri parada, pulda, şanda, şöhrette olmadan güzel düşünürler, güzel yaşarlar.

Eğitimin insanı, insan yapacağını ve olumlu düşünen insanın da dünyayı düzelteceğine inanırlar. Bu insanlar da kalpleri temiz,  neşeli, yapıcı, hoşgörülüdürler. Güçlü ve doğrucudurlar, kalpten bakarlar, doğruyu bulmak, öğrenmek için her şeyin içindeki  “ iyi ve faydalı” ne ise onu ararlar.

Sağlam kafalı ve sağlam vücutlu ve mutlu kimselerdir. Fiziksel sağlıkları da zihinsel sağlıkları da yerindedir. Olumsuz düşünmezler ve yüzleri hep güler. Kültür değerlerini bozmadan değişime ayak uydurarak daima huzurlu ve mutlu bir hayat yaşarlar.

Aklını olumlu kullanırlar. Olaylara tarafsız bir şekilde bakarlar ve taraf tutmadan değerlendirirler. Güzel düşüncelidirler, dinlemeyi de, konuşmayı da bilirler. Olumsuz ve çözümsüz görülen her şeyin, “olumlu bir yönünün”  olduğunu düşünerek çözüm için çare ararlar.

Düşünceleriyle ve davranışlarıyla insanların ve toplumun yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışırlar. Her şartta huzurlu ve mutlu yaşamak için yeni fikirler üretirler. Olumlu düşüncelerle para yerine dost biriktirirler ve hayatın kalitesini ve süresini artırırlar.

Huzur içinde yaşamak için, hayata mutluluk çemberi içinden bakarlar, olumsuzluklara razı olmazlar. İnsanların hayatını olumlu yönde etkilemek ve karşılaştıkları problemleri çözmek için, çözüme yönelik gerçekçi, uzlaşmacı düşünceler üretmeye çalışırlar. 

Gelecek kaygısı, pişmanlık ve vicdan azabı yaşamamak için, daha yapıcı ve yaratıcı olmaya, olumsuz yaşam şartlarını ortadan kaldırmaya çalışırlar. Başkalarının çözüme yönelik, gerçekçi, uzlaşmacı ve olumlu düşünce deneyimlerinden faydalanırlar.

Kendileriyle barışık ve cesur insanlardır. Kendilerinin olumlu ve olumsuz yönlerini, neyi yapıp neyi yapamayacaklarını bilirler. Yaşadıkları ve çalıştıkları çevreye uyum sağlarlar. Hata yaptıklarında hatalarını ve olumsuz yönlerini kabul ederler ve ders çıkarırlar. 

Bilginin insanı güzelleştirdiğine, sevgiyi artırdığına inanırlar. Sevginin sevgi doğurması için çalışırlar.

Sevginin büyümesi ve yaşaması için sevginin toplayıcı gücünden yararlanarak bilgilerini artırmaya ve paylaşmaya çalışırlar. Seven ve unutulmayan bir kişi olmak için çaba harcarlar.

Yardımseverdirler, zorunlu ihtiyaçlarıyla geçinirler, olanakları az da olsa bunu kimseye hissettirmeden, cömert insanlar gibi aç gözlülük etmeden, eli bol, gönlü açık, kalbi temiz olarak gezerler. Gözü, gönlü tok olarak hem günlerini güzel, hem de sağlıklı yaşarlar.

Başkalarına iyilik yapmayı da, başkalarını sevmeyi de, severler. Her doğan günün bir önceki günden daha sağlıklı geçmesi için ruhen duygusal ve zihinsel anlamda olumlu düşünen, zorluklarla savaşmayı öğretmeyi seven insanlarla yaşamayı hayatlarının bir parçası yaparlar.

Olumlu düşünenler, çözümcüdürler, sorunları serinkanlı bir biçimde aşarlar. Karşılaştıkları sorunları ve sıkıntıları görmemezlikten gelmeyerek, olumlu tutumlarla yaşantıları değiştirirler. Olumsuz olan şeyleri görürler ve engelleri aşarak daha iyi hale getirmek için çalışırlar.

Ne istediklerini bilirler ve her başarısızlıklarından bile yeni şeyler öğrenirler ve dersler alırlar. Çevresindeki herkes için iyi niyet beslerler yapmaları gerekenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Çözümcüdürler, sorunları serinkanlı bir biçimde aşarlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bilal Gürer - Mesaj Gönder

# gibi, yeni

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sonsöz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sonsöz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sonsöz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sonsöz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Malatya Markaları

Sonsöz Gazetesi, Malatya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (422) 323 52 92
Reklam bilgi

Anket Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Kime Oy Vereceksiniz?