Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 03:43
Advert

Advert

Zir-i Cin Yarın Tüm Türkiye’de Vizyona Girecek

Emre Pala’nın yönetmen koltuğuna oturduğu, çekimlerinin tamamı Malatya Cafana'da yapılan ve oyuncularının büyük kısmının Malatya'daki tiyatro ekiplerinden olan korku filmi “Zir-i Cin” yarın tüm Türkiye’ de vizyona girecek.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 30-06-2022 14:52   Güncelleme : 30-06-2022 15:04
Zir-i Cin Yarın Tüm Türkiye’de Vizyona Girecek

Çekimlerinin tamamı Malatya Cafana'da yapılan ve oyuncularının büyük kısmının Malatya'daki tiyatro ekiplerinden olan Zir-i Cin yarın 81 ilde vizyona girecek. Zir-i Cin’in yönetmen koltuğunda Emre Pala oturuyor. Yapımcılar Hakan Yusufogulları Mesut Erbaş. Görüntü yönetmeni: Semih Can Dubacı, Sanat Yönetmeni: Saran Doğan. Oyuncular: Defne Çoban, Mohamad Ahmad, Aleyna Sude Kahraman, Ogan Şenyolcu, Ömer Konakçı ve Mehmet Aydoğmuş. Film 2019 yılında çekildi. 2020 yılı Haziran ayında vizyona girmeye hazırlanırken pandemi dolayısıyla iptal edildi yarın ise Tüm Türkiye'de vizyona girecek. Film de ilk defa Malatya'da sahneye çıkmış ve kısa zamanda tiyatro severlerin ilgisini çeken Malatya'da tiyatro eğitimine başlayan ve sahne alan Suriyeli Muhamad Ahmad de yer alıyor. Filmde aynı zamanda film çekimlerinde tanışılan köyde çobanlık yapan ve sinemaya ilgisi olan İsmail Ağzıküçük’e prodüksiyon amirliği görevi verildi.  

FİLMİN KURGUSU

Filmin konusu: Defne İstanbul'da yaşayan Türkiye'nin önde gelen bir gazete şirketinde çok önemli haberlerin altına imzasını atan girişimci ve cesur bir gazetecidir. Defne ve ekip arkadaşları Malatya Film Festivali sonrası İstanbul dönüş yolunda ilerlerken Defne'nin ilgisini yolun kenarında duran bir tabela çeker. Bu tabela onu istemsizce köye sürükler. Defne ve arkadaşları daha köye ilk girdikleri andan itibaren garip olaylar yaşanmaya başlar. Bu yaşanılan olaylar giderek çok daha fazla korkunç haller almaya başlar. Defne ve arkadaşları içine düştükleri bu durumdan kurtulmak için çözümler bulmaya çalışsalar da köyde yaşayan varlıklar olayları daha korkunç ve acımasız hale getirecektir. 

>>Hanife Yiğit 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR