Siyaset
Giriş Tarihi : 26-12-2013 14:35   Güncelleme : 26-12-2013 14:35

Zafer Çaglayan: 'Er ya da geç bu olay aydinlanacak'

'Yolsuzluk ve rüsvet' operasyonu kapsaminda oglu tutuklandiktan sonra istifa eden eski Ekonomi Bakani Zafer Çaglayan, faiz lobisinin ayagina bastiklari için hükümete karsi operasyon yapildigini söyledi.

Zafer Çaglayan: 'Er ya da geç bu olay aydinlanacak'

'Yolsuzluk ve rüsvet' operasyonu kapsaminda oglu tutuklandiktan sonra istifa eden eski Ekonomi Bakani Zafer Çaglayan, faiz lobisinin ayagina bastiklari için hükümete karsi operasyon yapildigini söyledi. Çaglayan, “Beni çok sevenlere ve aileme asla onlari mahcup edecek bir davranis içinde olmadim, olmam. Bu çirkin tezgâhin ülkemiz ekonomisine verecegi zarar var. Biz faiz lobisinin ayagina bastik. Hayatim devam ettigi sürece faiz lobisinin damarina da basmaya devam edecegim.“ dedi.

Eski Ekonomi Bakani Zafer çaglayan, görevi Nihat Zeybekçi’ye devrederken hakkinda çikan iddialar hakkinda açiklamalarda bulundu. Çaglayan, “Içim çok rahat. Olay tamamen hükümetimize yöneliktir. Biz ilk darbeyi Demokrat Parti döneminde yemis bir aileyiz. Fakirligi de gördüm zenginligi de. 6,5 yillik dönemde milletvekilligi maasimin tek kurusuna dokunmadim. Sifirdan basladim. Çok çalistim. Allah’ima hamd olsun. Yaratilmak istenen kaos. Türkiye’de yeni bir ekonomik kriz yaratmak. Biz bugüne kadar yasadigimiz her krizden çok daha güçlü çiktik.” diye konustu.