Spor
Giriş Tarihi : 11-01-2021 18:19   Güncelleme : 11-01-2021 18:19

Yönetimin Gözü Zuqui’yi Görmüyor

Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor, Arjantinli orta saha oyuncusu Fernando Zuqui’yi görmezden mi geliyor!

Yönetimin Gözü Zuqui’yi Görmüyor

Yeni Malatyaspor 2020/2021 sezonun başında Arjantin Ligi ekiplerinden Estudiantes forması giyen Fernando Zuqui’yi kadrosuna katmıştı. Merkez Orta Saha mevkiinde oynayan Arjantinli oyuncu Cueva ’nın transferi ile yedek kadroya itildi.

Yönetimin Cueva kararı ile takımdaki kemik kadronun netlik kazanacağı konuşulurken, ara transfer döneminde Yeni Malatyaspor ’un Ortasaha oyuncusu aradığı söylentileri de kulislerde dolaşıyor.

Kadrosunda Fernando Zuqui olmasına rağmen kullanmayarak kadroya yeni çareler arayan Yeni Malatyaspor yönetimin hafta içinde alacağı radikal kararlar ile takıma net bir yön vermesi gerekiyor.

Bu arada Fernando Zuqui, transfer süreci tamamlandıktan bu yana 5 Süper Lig, 3 te Türkiye Kupası müsabakasında forma giyme şansı bulabildi, toplamda 328 dakika oyunda kalabildi.

Transfermarkt’ta paylaşılan verilere göre, 29 yaşındaki oyuncunun Clup Atletico Colon’dan Yeni Malatyaspor’a transferinin ardından hem piyasa değerinin düştüğü hem de oyuncunun performans verilerinde gerileme olduğu görülüyor.

Ebubekir Atilla