Spor
Giriş Tarihi : 07-02-2018 17:37   Güncelleme : 07-02-2018 17:37

Yönetici Bolat’a Hakeme Hakaretten Ceza

Geçen hafta Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2. Grup’un 17. haftasinda deplasmanda oynadigi Adiyaman 1954 maçinda yasadigi saha olaylarinin sokunu atlatamayan Malatya Yesilyurt Belediyespor’a bir sokta Amatör Futbol Disiplin Kurulu’ndan geldi

Yönetici Bolat’a Hakeme Hakaretten Ceza

Iki takim arasinda ligin ilk yarisinda Malatya’da oynana maçta mavi beyazli kulübün müdürü Ahmet Tayfun ile Adiyaman 1954 takiminin teknik görevlisi arasindaki küfürlü ve yumruklu kavganin devami olarak geçen haftaki maçta cereyan eden olaylar AFDK’ya tasinirken, ayni kurul daha önce oynanan Dersim maçinda yasanan olaylarin faturasini da Yesilyurt Belediyespor’a kesti.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), Spor Toto Bölgesel Amatör Futbol Ligi 2. Grup takimlarindan Malatya Yesilyurt Belediyespor’un yöneticisi Eyüp Bolat’a 75 gün hak mahrumiyeti cezasi verdi.

Ceza gerekçesinde Bolat’in maçin hakemine yönelik hakaret ve sürdürülen eylem oldugu açiklandi.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafindan verilen ceza ve gerekçesi söyle:

“Malatya Yesilyurtspor Kulübü Yöneticisi Eyüp Bolat hakkinda 28.1.2018 tarihinde oynanan Malatya Yesilyurt Belediyespor- Dersimspor Spor Toto BAL müsabakasinda, hakeme yönelik hakareti ve eylemini israrla sürdürmesi nedeniyle taktiren testiden 75 gün hak mahrumiyeti cezasi ile birlikte 3 bin TL para cezasi verilmesine karar verilmistir.”