Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 02:44
Advert

Advert

Yol Sorunu Var İddiasına Yalanlama

Dün İhlas Haber Ajansı tarafından Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Tepeköy Mahallesi'nde çıkan yangına İtfaiyenin yol sorunu nedeniyle ge müdahale ettiği haberine Büyükşehir İtfaiyesinden yalanlama geldi.

Malatya
Giriş Tarihi : 01-05-2022 13:41
Yol Sorunu Var İddiasına Yalanlama

Kent merkezine 12 kilometre uzalıklata olan Tepeköy Mahallesinde çıkan yangına yol sorunu olduğu için 2 saat sonra mğdehale edildiği iddialarına Büüyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan yalanlama geldi. 

112 Acil Çağrı Merkezi ve GAMER kayıtlarında müdehale süresinin 15 dakikanın altında olduğunun belirtildiği açıklamada," Arkadaşlar bir haber ajansı dün Tepeköy’deki yangına itfaiye, yol problemi nedeniyle yangına 2 saat sonra müdahale etti gibi haberi servis yapmış. Gerek araç takip sistemlerimizde gerekse 112 GAMER sisteminde hepsi kayıtlıdır. İlk aracımızın olay yerine varış ve müdahale etmeye başlaması 15 dakika dahi değil, bunlar resmî olarak kayıt altındadır. Bilginiz olsun. Keşke bizden de teyit etselerdi. Vatandaşların oraya kavşak yaptırması için, 7/24 fedakarca çalışan itfaiyecileri böyle asılsız bir süreye alet etmeselerdi. Onların gönlünü kırmasalardı." denildi. 

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR