Malatya
Giriş Tarihi : 27-06-2017 18:18   Güncelleme : 27-06-2017 18:18

Yol Kenarinda Kayisi Satiyorlar

Üreticiler yetistirdikleri kayisilari daha iyi bir fiyata satmak için sehirlerarasi yollarin kenarlarina tezgâh açiyorlar. Bu tezgâhlarda kayisi ve Yesilyurt kirazi satiyorlar

Yol Kenarinda Kayisi Satiyorlar

Türkiye’deki ve dünyadaki kayisi üretiminin önemli bir bölümünün saglandigi Malatya’da, ürününü daha yüksek fiyattan satmak isteyen üretici, çözümü sehirlerarasi yollarin kenarina tezgâh açmakta buldu. Hasadi yapilmis sararmis kayisilari Malatya- Ankara yolu üzerindeki Tavsan Tepe mevkiinde açtigi tezgâhta 6 TL’den satisa sunan üretici Tugay Özdemir, kazancindan memnun oldugunu söyledi. Üretici Özdemir’in tezgâhinda sadece kayisi bulunmuyor. Kayisinin her çesidinin hediyelik hali, Yesilyurt kirazi ve karpuz da sehirlerarasi yolda gelip geçen yolcularin begenisine sunuluyor.

  “KAYISININ KILOSU 6 LIRADAN SATIYORUZ”

 Tezgâhtaki kayisinin kendi bahçesinin ilk mahsulleri oldugunu söyleyen Tugay Özdemir, “Kayisilari hemen buranin arkasinda bulunan kendi bahçemizden topladik. Kayisilarimizin bir bölümünü silkeledikten sonra burada tezgâhta satiyoruz. Yolculuk esnasinda görüp, dikkatini çeken yolcular gelip tezgâhimizdan alisveris yapiyor. Islerimiz Allah’a sükür iyi. Kayisinin kilosu 6 liradan satiyoruz” dedi.

“KAYISI DISINDA MALATYA YESILYURT’UN KIRAZINI DA SATIYORUZ”

Özdemir, tezgâhta kayisi disinda baska meyveler de sattigini ifade ederek, “Burada kayisi disinda Malatya Yesilyurt’un kirazini da satiyoruz. Onun disinda yine Malatya kayisisinin hediyelik paketteki seklini de satiyoruz. Birde karpuz var. Bu meyveleri satiyoruz. Bittikçe tazelerini ekliyoruz. Vatandasin ilgisinden memnunuz” diye konustu.