Spor
Giriş Tarihi : 17-08-2021 17:53   Güncelleme : 17-08-2021 17:53

YMS’de 4 Transfer Daha Olacak

​​​​​​​ Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, transfer dönemi sonlanmadan 4 transfer daha yapacaklarını duyurdu. Idrissa Doumbia ve Sadık Çiftpınar ile büyük ölçüde anlaştıklarını belirten Başkan Gevrek, 2 ek transferle takıma takviye yapacaklarını söyledi.

YMS’de 4 Transfer Daha Olacak

Başkan Adil Gevrek, camia tarafından tepki ile karşılanan transferler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kulübün geleceğe yatırım yaptığını ve bu nedenle genç transferler yaptığını kaydeden Başkan Gevrek, ”Biliyorsunuz, sezon başından bu yana yapmış olduğumuz iç transferler oldu. Önce onlardan bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz, forvet Teetteh ve orta saha Mallan’ın sözleşmesi bitmişti. Bunlar kiralık olarak gelmişti, bu iki transferimiz yapıldı. Daha sonra Aabid transferi ve daha sonra Haddadi transferi gerçekleştirildi. Baktığınız zaman genç transferler bu sene çok yapıldı. Bu gençler yatırımlıktır, bu gençler Malatyaspor’un geleceğini kurtaracaklar” dedi.

4 yeni transferin daha yapılacağını müjdeleyen Başkan Gevrek, ”Takımın iskeletine baktığınız zaman iyi bir takımımız var ama eksik bir takımımız olduğunu biliyoruz. Bizde bunun farkındayız. Transferler yapılacak, kamuoyu ve taraftarlarımız merak etmesin. En az 4 transfer daha yapılacak. Yapacağımız transferler nokta transferler olacak. Haber beklediğimiz oyuncular var. Görüştüğümüz oyuncular var. Yapmış olduğumuz transferler ses getiren isimler oldu. Bu isimlerin takıma katkı sağlayacağına, değer katacağına inanıyoruz. Gelecek oyuncularında direkt takıma katkı sağlayacak transferler olması gerekiyor. Zaman olarak geç kalmış olabiliriz ama önemli olan geç kalmak değil, önemli olan doğru transferi yapmak. Takıma katkı sağlayacak isimleri getirmek buraya. Bizim beklentimiz geç kalmamızın sebebi budur. Hem sportif direktörümüz, hem teknik heyetimiz, hem de transfer komitemiz çalışıyor. İstişare içinde birlikte, beraber çalışıyor. Doğru isimler üzerinde hem fikir olduğumuz zaman Yeni Malatyaspor’a transferleri yapacağız. Şuan yakın olduğumuz 2 oyuncumuz var. İnşallah en kısa süre içerisinde onlar biter. İmzalar atılmadan transferler yapılmış olmaz. Ön görüşmelerimiz yaptık, en azından önümüzdeki hafta 1-2 transferi bitiririz. En az 4 transfer daha yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Sadık Çiftpınar ile yaptıkları görüşmede Fenerbahçe’den ayrılması durumunda başarılı futbolcunun Yeni Malatyaspor’a gelmek istediğini aktaran Başkan Gevrek, “Sadık Çiftpınar gündemimizde. Tabii ki Fenerbahçe’den ayrılırsa. Sadık ile bir görüşmemiz oldu. Biliyorsunuz, Sadık daha önce burada bizimle büyük başarılara imza attı. Bizimle şampiyonluk yaşadı, UEFA’ya gittik onunla beraber. Hem bizim sevdiğimiz bir kardeşimiz. Malatyaspor’da gerçekten seviliyor. 4-5 kulüpten kendisine teklif var. Bize söylediği, ‘Fenerbahçe’den ayrılırsam ilk geleceğim Malatyaspor olur, Malatyaspor’a gelirim’ dedi. Bu vesileyle kendisine teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’den bir ayrılık olursa biz kendisiyle bir görüşme daha gerçekleştirip, tekrar Malatyaspor’da görmek istiyoruz. Diğer transferlerimiz net olmadığı için burada isim vermek iyi olmaz” diye konuştu.

Ebubekir Atilla