Spor
Giriş Tarihi : 20-03-2021 14:12   Güncelleme : 21-03-2021 21:40

YMS ’de Ertelenen Mali Kurul Gerçekleştirildi

Yeni Malatyaspor'un Olağan Mali Genel Kurul toplantısında açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Adil Gevrek borcun 59-60 Milyon TL civarında olduğunu açıkladı. Mali kongrede İbra edildi.

YMS ’de Ertelenen Mali Kurul Gerçekleştirildi

Yeni Malatyaspor ’da Koronavirüs nedeniyle ertelenen 2019-2020 sezonu mali kongresi cumartesi günü Divan Kurulu Başkanı Sezai Yılmaz Başkanlığında Battalgazi Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Kulüp Başkanı Adil Gevrek tarafından açıklanan giderler ve borç bildirisi delegelerin oy birliği ile ibra edildi.

Kongrenin açılış konuşmasında yönetim kurulu adına söz alan Başkan Adil Gevrek, konuşmasının başında Yeni Malatyaspor yönetiminde geçirdikleri süre içerisinde alınan galibiyetler ve çıkardıkları derslerden bahsetti.

Yeni Malatyaspor Kulübünün geçtiğimiz sezonu yaklaşık 60 milyon TL borç ile kapattığını açıklayan Başkan Gevrek,”Aslında 2019-2020 kurulunu yapıyoruz. Kurulumuzu her Mayıs'ta yapıyoruz ama pandemiden dolayı Mali kurulumuzu bugün yapıyoruz. İnşallah pandemiden bir an önce kurtuluruz. Sosyal medya ve bazı mecralarda çok konuşuldu, farklı rakamlar deklare edildi. Ama 2019-2020 sezonunda borcumuz yaklaşık 60 milyona yakın. Yaklaşık 7 senedir Yeni Malatyaspor’da görev yapıyoruz. Geldiğimiz ilk günden beri ilk dikkat ettiğimiz konu ekonomik dengeleri kesinlikle bozmamak gerektiğini her zaman dile getirdik.” ifadelerine yer verdi.

Kulübün en büyük gelir kaynağının oyuncu satışındaki gelirin olduğunu ve bu gelirin olmaması halinde Yeni Malatyaspor ’un ayakta kalamayacağını anımsatan Gevrek,” Rakiplerimiz şehir takımları olan Kayseri, Konya, Sivas ve diğer takımlara baktığımız da şehir olarak destek almayan tek takım biziz, bundan emin olun. Buna rağmen biz buralara kadar takımı getirdik. Sonuçta Süper Lig’de mücadele ediyoruz, diğer illerin takımlarına yapılan yardımları gördüğümüzde bizimkisi yok denecek kadar. Normal şartlarda Süper Ligde mücadele eden bir takımın TFF’den yayın alacağı hakkı ile dönmesi imkansız. Bizim gibi Anadolu takımlarının yayın geliri dışında ciddi bir geliri yoksa ya borçlanacak yada rakipleri karşısında şansı olmayacak. 7 sene içinde Anadolu takımları olarak alıp sattığımız oyuncularımız var. Örneğin geçen sene 50 bin dolara aldığımız Yousuf’u 2 milyon 150 bin avroya sattık. Hep birlikte bu tür oyuncuları bulmaya çalışıyoruz yoksa bir destek bulamayız.” dedi.

Ebubekir Atilla