Yazar
Giriş Tarihi : 12-09-2017 00:00   Güncelleme : 12-09-2017 00:00

YINE HAKEM REZALETI

Istanbul deplasmani normal sartlarda zor geçmesi düsünülen ve puan almasi, aslanin agzindan ekmek almaya bedel olan deplasmanlarin basinda gelir

YINE HAKEM REZALETI

Istanbul deplasmani normal sartlarda zor geçmesi düsünülen ve puan almasi, aslanin agzindan ekmek almaya bedel olan deplasmanlarin basinda gelir.

Ancak bu olay Evkur Yeni Malatya spor için hiçte öyle olmuyor. Seyirci destegi Malatya'dan azimsanmayacak bir çogunlukta olan sari kirmizili takimda oyuncular, kendi evindeymis gibi rahat bir oyun sahaya yansitiyorlar.

Pazartesi aksam oynanan Kasimpasa maçi da aynen dedigim ortamda oynandi.

Her iki takimda korkusuz ama bilinçli bir taktikle sahaya çikip, son dönemlerin en güzel ve en gollü karsilasmalarindan birini oynadilar.

Ertugrul Saglam'in oynatmak istedigi taktigi ve oyuncularindan istedigi verimi, bazi eksiklikleri olsa da almasi ileriki haftalar açisindan olumlu bir görüntü çizdi. Bu maçta yenilgiyi tek bir sebebe baglamanin inanin dogru olmayacagi kanisindayim. Kalede Ertaç inanilmaz hatalar yaparken, yedigi golleri ne kendine nede kariyerine yakistiramadi. Ertaç'in kafasinda dönen tilkiler kendini maça verememesine neden oluyor. Forvet bölgesindeki açigi kapatmak için alinan Adem Büyük, yerinde bir transfer olarak görünse de oraya topu atacak ve bu alani besleyecek olan oyuncular, inisiyatifi ele almaktan kaçiniyorlar. Henüz ligin ilk haftalari bu sorunlar çalisilarak halledilir. Fakat çözülemeyecek tek sorun, hakemler olarak karsimiza çikiyor. Gün geçmiyor ki hakem hatasiz bir maç oynansin. Küçük masumane hatalari ört bas edebiliriz. Bazisi sana göre, bazisi ise bana göre denilen yanlis düdükleri saygiyla karsilayabiliriz Ancak can alici hatalarda yanlis düdük çalan hakemleri de iyimser karsilayamayiz. Hafizalarinizi çok zorlamayayim. Sadece son yillari bir göz önüne alin. Can alici yüzlerce hata yapan kaç hakem gözlemci notuyla ceza aldi? Alamaz. Gözlemcilik yapan kisiler de bu yürek yok. Onlarda biliyor ki düsük not verdigi hakem, ceza alsa kendi de ceza yiyecek ve maça gidemeyecek.

Körler sagirlar birbirini agirlar mantalitesi gibi el ele islerini yürütüyorlar. Merkez Hakem Kuruluda basini kuma sokmus. Üç büyük takima hata yapmayin digerlerinin cani cehenneme deyip, alacaklari paraya bakiyorlar. Yazik hemde çok yazik. Aytaç'a yapilan harekete kirmizi karti çikarmayan hakeme itiraz edin. Karti salise geçmeden havada göreceksiniz. Ego tatmin edilir ancak kural bilinmez. Futbolcunun sagligini sahada korumakla görevli hakem futbolu bilmedigi için, her hafta bizim bunlari konusmamiza neden olacak.