Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
01 TEMMUZ Cuma 17:50
Advert

Advert

Yılmaz, “Bu Çocukları Göz Ardı Etmeyelim”

Malatya Anadolu Ateşi Spor Kulübü Antrenörü Savaş Yılmaz, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan sporcularının aldıkları başarının değerlendirilmesi talebinde bulundu. Aldıkları başarıların görülmediğini ifade eden Yılmaz, bu çocuklarımızı göz ardı etmeyelim çağrısında bulundu.

Spor
Giriş Tarihi : 22-06-2022 17:48
Yılmaz, “Bu Çocukları Göz Ardı Etmeyelim”

Malatya Anadolu Ateşi Spor Kulübü Antrenörü Savaş Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise, sporcularına hak ettikleri desteğin verilmesini beklediklerini ifade ederek şu ifadeleri kullandı. Yılmaz, ”Malatya’mız hep’mi böyleydi. Yoksa biz mi vurdumduymaz, umursamaz ve merhametsiz bir döneme geldik. Başka Şehirlere bakıyorum bizim yaptığımız işlerin onda birini yapmıyorlar. Ama maçlara gelirken araç sıkıntısı yok.  Örneğin Valilikten, Belediyelerden veya ilgili kurumlardan araç desteği alıyor. Kalacak yer, beslenme gibi konular karşılanıyor. Ancak bu konuda Malatya’dan biz yola çıkalım nasıl gittiğimizi, ne çileler çektiğimizi yıllardır bir Allah biliyor birde derdi çeken bizler yaşıyoruz. Hiç bir zaman maçlardan bir gün önce gidip dinlenerek maça çıkamadık hep maç sabahı orda olduk ve güzel bir otelde kalamadık, Günde üç öğün lokantada yemek yiyemedik ve araç sıkıntımız hep oldu biz bu sıkıntılarla boğuştuk. Bu nedenle de  maçlarımıza gerektiğince konsantre olamadık. Buna rağmen  hep başarılı olduk elhamdülillah. Bu başarılarımız ile Malatyalı yüzlerce gencin hayatına altın dokunuşlar yaptık. Bu dokunuşlar ile onlarca öğretmen, onlarca polis, onlarcası subay, yüzlerce gencimiz üniversitelere girdiler geleceklerine adım adım gidiyorlar. Bizler Memleketimizin geleceği ve en büyük sorunu olan bu gençlere yıllardır hizmet ediyor ve çalışmalar yapıyoruz kendi gayret ve çabalarımız ile yaptıklarımız  da ortada iken halen Şampiyon olan sporcularımızı zoraki randevular alarak, boy ,boy resimler çekip  başarımıza ortak etmeye çalışıyoruz. Evet diyoruz biz birlikte sıkıntıları çektik birlikte başardık.  Ama öyle değil onlarda biliyor bizde biliyoruz.” dedi.

Yılmaz sözlerine şu şekilde devam etti; ”Son yirmi gün içinde Malatya'ya iki Türkiye Şampiyonluğu getirdik bu başarıyı Yeşiltepe de ikamet eden 12 ve 14 yaş altı çocuklar ile başardık. Bu ekibin içinde yer alan çocuklarımızın büyük bir bölümü dezavantajlı aile grupları içinde yer alıyor. Buna rağmen, biz bu çocuklar ile kurduğumuz iletişim, disiplin ve devamlılık sonrasında olağanüstü bir başarı elde ettik.  Dolayısıyla bu çocukları yaptıkları başarıdan dolayı onure etmek, kıymetli değerli olduklarını hissettirmek, istedikleri zaman her şeyi başarabileceklerine inandırıp hayata farklı bakmalarını sağlamalıyız. Çünkü onlar başardılar gerçekten bunu görmelerini sadece fotoğraf çekerek yapamayız.  Malatya'mızın Gönlü Gözü tok Babacan Samimi Sevgi Dolu yaptığı isi Allah’ın Rızasını gözeterek yapan Tahsin Yılmaz 'ın Şampiyon olan çocuklar ile muhabbet etmesi ve sonrasında onlara yemek ikram etmesinin çocuklar üzerindeki mutluluk ve sevincini size tarif edemem. Hepsinin bir ağızdan samimi bir şekilde Allah razı olsun demesinin para ile alınacak bir şey olmadığını samimi insanlar anlayabilir.  Sadece Aslında yapılan iş sıradan bir ikram. Ama bu şehirde dediğim gibi sanki iyi insanlar başını kuma gömmüşler gibi bu çocuklara hiçbir bir şey yapmıyoruz. Şampiyonluk sürecimiz de çocuklara Şampiyon olursak sizlere bisiklet almak için söz verenlerden dahi randevu almak için 20 gündür bekliyoruz mümkün mü bir talepte bulunmak. Aslında çok büyük bir beklenti ve talebimiz yoktur. Sadece bir öneri teklifimiz var. Bu şehirdeki birkaç iş insanımızın çıkıp beşer bisiklet alıp bu çocukların mutluluklarına ortak olmalarını ve destek vermelerini bekliyoruz. Çünkü Allah iyilerle iyileri bir nokta da buluşturuyor. Bizler de Niyet Hayr Akıbet Hayr, düsturu ile yolumuza ve gençliğe hizmete devam ediyoruz”

>>> Ali Nihat Yavuz 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR