Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
30 HAZİRAN Perşembe 22:19
Advert

Advert

Yilbasi Telasindaki Malatyalilara Uyari

Il Müftüsü Ümit Çimen, yilbasi telasina düsen Malatyalilara uyarida bulunarak, “Islam yurdunda kan akarken, aziz milletimizin birlik ve kardeslik baglarini tahrip etmek için ser odaklari gayret içerisine girmisken gün, eglence ve umursamazlik günü degildir” dedi

Genel
Giriş Tarihi : 31-12-2015 14:36   Güncelleme : 31-12-2015 14:36
Yilbasi Telasindaki Malatyalilara Uyari

 

Takvimlerimiz 2016’yi göstermeye hazirlanirken; Bir yili daha geride birakiyoruz. Günlerdir hazirlik ve plan yapan ülkemiz insani da bati kültürüne ayak uydurup bu gece yilbasini kutlayacak... Kimi günler öncesinden eglence merkezlerinde ve otellerde yerini ayarladi, kimi de çam agaçlarini süsleyerek evinde hazirlik yapti. Ancak onca uyariya ragmen dikkate almadiklari bir sey var ki o da “Islam medeniyetinde böyle bir kutlamanin yerinin olmadigidir.” Hele ki Islam ülkelerinin kan gölüne dönüstügü, Müslüman katlinin yasanmadigi tek bir günün bile olmadigi su zamanda hâlâ eglenceyi düsünüyorsak vay halimize...!

 

IL MÜFTÜSÜ ÇIMEN UYARDI

 

 Kendi kültürünü bize empoze etmeye çalisan bati medeniyetinin bu oyununa alet olan insanimizi uyaran Il Müftüsü Ümit Çimen, “Yilbasi demek ebedi âleme bir adim daha attigimizin resmidir” diyerek, yilbasinin eglence degil muhasebe vakti olduguna dikkat çekti. Çimen, yilbasini kutlamaya hazirlanan Malatyalilari uyararak su ifadelere yer verdi;

 

GÜN MUHASEBE GÜNÜDÜR

 

“Ömür sermayemizden bir yil daha eksilmis oluyor. Mahkemeye giden yol biraz daha kisalmis oluyor, bu yüzden geride kalan bir yilin muhasebesi yapilmasi gerekirken. Maalesef; Tüketim çilginligi, haz ve eglence kültürü tesvik edilerek bizi biz yapan degerlerimiz yozlastirilmaya çalisilmaktadir.

 

 

ISLAM COGRAFYASI KAN AGLARKEN…

 

Dünyada birçok insan açlikla ve ölümle pençelesirken, Islam cografyasinin bazi yerlerinde kan ve gözyasi akarken, Hele bir de aziz yurdumuzda, ülkemizin her bir yerinde ates yakmak, fitne fesat üretmek isteyenler varken, aziz milletimizin birlik ve kardeslik baglarini tahrip etmek için ser odaklari gayret içerisine girmisken Gün, eglence ve umursamazlik günü degildir.

 

YILBASINI KUTLAMAK YOZLASMANIN IFADESIDIR

 

Yilbasi demek, geçen bir yil, ölüme, ebedi aleme bir adim daha attigimizin resmidir. Bu yüzden yil basi eglence degil muhasebe vaktidir. Bununla birlikte; noel, noel baba, çam agaci süslemeleri gibi kutlama ve figürlerin Müslümanlar arasinda kendine yer bulmasi, inanç, ahlak ve kültürel zaafiyet ve yozlasmanin ifadesi olsa gerektir.

 

MILLETLER KENDI DEGERLERIYLE SAHSIYET KAZANIR

 

Milletler kendi inanç ve kültürel degerleri ile sahsiyet kazanirlar. Bu itibarla;yilbasi bizim için takvim degisikliginden baska bir sey ifade etmemelidir.”

 
AdminAdmin

YORUMLAR