Malatya
Giriş Tarihi : 02-05-2012 13:40   Güncelleme : 02-05-2012 13:40

Yikima tepki gösterildi

Malatya'da belediye ekiplerinin kaçak binalari yikimi sirasinda görevliler ile bina sahipleri arasinda gerginlik yasandi. Bir genç, kiremitleri yola atarak yikima tepki gösterdi

Yikima tepki gösterildi

Malatya'da belediye ekiplerinin kaçak binalari yikimi sirasinda görevliler ile bina sahipleri arasinda gerginlik yasandi. Bir genç, kiremitleri yola atarak yikima tepki gösterdi.

Melekbaba Mahallesi 4’üncü Sokak'ta 5 numarali Hamza Kaya'ya ait iki katli ev, kaçak oldugu gerekçesiyle belediye görevlileri tarafindan yikilmak istendi. Kaya ailesinin direnmesi üzerine olay yerine çevik kuvvet, zabita, ambulans ve itfaiye ekipleri çagirildi.

Melekbaba Mahallesi Muhtari Ali Demir de olay yerine gelip, ailenin taskinlik yapmamasi için çaba gösterdi. Evin çatisina çikan Hamza Kaya "Biz terörist miyiz? Etrafimiz polis, zabita ve ambulanslarla çevrildi" diye bagirirken, Kaya'nin oglu da çatidaki kiremitleri yere atip tepki gösterdi.

 Hamza Kaya'nin kizi Hüsniye Ünsal, "Sadece bizim evin mi ruhsati yok? Diger ruhsatsizlar da yikilsin" derken, Fatma Kaya, "Bir çocugum özürlü. Özürlü parasiyla bu tugla ve kiremitleri aldik" ifadelerini kullandi.

Malatya Belediyesi yikim ekibinde görevli Insaat Mühendisi Fatih Köse, yikim kararinin 2010 yilinda alinmis oldugunu belirterek, "Kaçak oldugu için yikilmasi konusunda encümen karari da var. Bugün bu karari uygulamaya geldik" dedi.