Malatya
Giriş Tarihi : 12-12-2016 18:53   Güncelleme : 12-12-2016 18:53

Yigitlerimizi Ugurladik

Istanbul Besiktas’ta teröristlerce düzenlenen bombali saldirida sehit düsen polis memurlari Okan Dogan (22) ile Hamdi Dikmen (29) memleketleri Malatya’da gözyaslari arasinda, agitlar ve tekbirlerle son yolculuklarina ugurlandi. Cenaze töreni sirasinda Sehitlerin yakinlari tabutlara sarilarak agitlar yakti. Bakan Tüfenkci ve diger Milletvekilleri Acili aileleri bir an olsun yalniz birakmadi

Yigitlerimizi Ugurladik

>>M. ALI GÜNAYDIN

Bombali terör saldirilarinda sehit olan Polis Memurlari Okan Dogan ve Hamdi Dikmen’in gece geç saatlerde Malatya Hava Limanina getirilen naaslari Vali Mustafa Toprak ve sehit aileleri ile birlikte yogun bir katilimla karsilandi. Hava Limaninda sehitlerin naasi polislerin omuzlarinda uçaktan alinarak cenaze araçlarina kondu. Burada düzenlenen törenin ardindan sehitlerin naasi Sehir Mezarligi Morguna nakledildi. Terör kurbani yigitlerimiz öglen namazina müteakip kilinan cenaze namazinin ardindan ebediyete ugurlandi. Cenaze törenine Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalik, AK Parti Malatya Milletvekilleri Nurettin Yasar, Mustafa Sahin ve Taha Özhan,  Vali Mustafa Toprak, 2. Ordu Kurmay Baskani ve Garnizon Komutani Tümgeneral Asim Kocaoglu, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Il Jandarma Komutani Jandarma Albay Serafettin Yilmaz, Il Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Inönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kizilay, Ilçe Belediye Baskanlari ile siyasi parti baskanlari, STK temsilcileri ve binlerce vatandas katildi.

Sehit aileleri ve yakinlari Sehitlerin Türk bayragina sarili tabutuna sarilarak uzun süre gözyasi döktü, agitlar yakti. Cenazeye katilan vatandaslar ise tekbirler getirerek, “Sehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganlarini atti. Yaklasik 20 bin kisinin katildigi törende Il Müftüsü Ümit Çimen tarafindan kilinan cenaze namazinin ardindan Polis Memuru Okan Dogan’in cenazesi Garnizon Sehitliginde bulunan polis sehitliginde, Hamdi Dikmen’in cenazesi ise Battalgazi ilçesine bagli Alisar Mahallesi’nde topraga verildi.

“EFENDIMIZE KOMSU OLDULAR”

Cenaze töreninde Sehit ailelerine ve Vatandaslara seslenen Il Müftüsü Ümit Çimen, “sehitlerin mükâfati büyük oldugu gibi, Ailelerinin de mükâfati büyüktür. Onlar canlarini bu aziz vatan için feda ettiler. Bu mübarek gecelerde Efendimize komsu oldular. Allah Kur’an’da Insanlari çesitli zorluklar ve sikintilarla imtihan edecegini yaziyor. Bizi farkli kilan tek sey Allaha iman ve ahiret inancimizdir. Milletimiz ve ülkemiz zor günlerden geçiyor. Sehitlerimiz, vatani için, bayragi için milleti için kendini feda eden yigit kahramanlarimizdir. Bugün Vatan, millet, devlet, bayrak, seref ve namus hassasiyetlerimizi öne çikarma günüdür” seklinde konustu.

TÜFENKCI, SEHIT BABASINI TESELLI ETTI

Kilinan cenaze namazinin ardindan sehitler için helallik istendi. Defin sirasinda sehitlere Yasinler, Dualar okundu. Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, sehit polis Okan Doganin babasiyla konusarak, acili babayi teselli etmeye çalisti. Ak Parti Genel Baskan Yardimcisi ve Milletvekili Öznur Çalik ise, Acili sehit annesinin elini bir an olsun birakmadi. Sehit polis Okan Dogan’in defninden sonra Bakan Tüfenkci, Sehit babasina kirmizi al bayragi ve sehidin fotografini vererek bas sagligi diledi. Sehit Okan Dogan’in cenazesinin ardindan, Bakan Tüfenkci ve beraberindeki protokol Sehit Polis Hamdi Dikmen’in cenazesinin defni için Battalgazi’ye bagli Alisar köyüne geçti. Sehit Polis Hamdi Dikmen’in naasi Alisar Köyü Mahallesi mezarligina defnedildi.