Malatya
Giriş Tarihi : 09-08-2012 10:23   Güncelleme : 09-08-2012 10:23

Yetkilileri önlem almaya çagirdi

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Malatya’nin Darende ilçesi Balaban beldesinde saganak yagis sonrasi tonlarca kayisinin zarar gördügünü belirterek yetkilileri önlem almaya çagirdi.

Yetkilileri önlem almaya çagirdi

Zarari yerinde incelemek üzere CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz ve beraberindeki parti yöneticileri, beldeye bir ziyaret geçeklestirdi. Belde sakinleri ve kayisi üreticileriyle görüsen Kiraz, “Üreticiler ekmekleriyle birlikte, umutlarini da kaybetmis durumda” dedi.
Beldenin acil olarak afet kapsamina alinmasini isteyen Kiraz, tonlarca kayisinin heba oldugunu ve belde çiftçisinin bunun altindan kalmasinin mümkün olmadigini söyleyerek yetkilileri acil olarak önlem almaya çagirdi.
Kurutulmak üzere sergide bulunan kayisilarin bir kisminin sel sularina kapildigi, kalan kayisinin ise özelligini yitirmesiyle çiftçinin elinde satacak kayisinin kalmadigini dile getiren Kiraz, çiftçilerin hasat yapan isçilerin dahi parasini ödeyemeyecek noktaya geldigini ve zararin basina yansiyandan çok daha fazla oldugunun altini çizdi.
Zarar gören kayisi üreticilerinin ziyaret ettikten sonra belde esnafi ve sakinleriyle sohbet eden ve olayin takipçisi olacaklarini belirten CHP heyeti daha sonra beldeden ayrildi.