Genel
Giriş Tarihi : 12-08-2021 17:10   Güncelleme : 12-08-2021 17:10

Yetiştiricilere Sıvat Dağıtıldı 

İl Tarım Orman Müdürlüğü mera ıslahı ve amenajmani projeleri kapsamında yaylalara gidilip çiftçilerin sorunları dinlenerek üretimlerini kolaylaştıracak eksikliklerin giderilmesi çalışmalarından bir tanesi olan sıvat dağıtımı Akçadağ Ziraat Odası Başkanlığında yapılan bir törenle çiftçilere teslim edildi.  

Yetiştiricilere Sıvat Dağıtıldı 

Yaylalara gidilip çiftçilerin sorunları dinlenerek İl Tarım Orman Müdürlüğü mera ıslahı ve amenajmani projeleri kapsamında üretimi kolaylaştıracak eksikliklerin giderilmesi çalışmalarından bir tanesi olan sıvat dağıtımı Akçadağ Ziraat Odası Başkanlığında yapılan bir törenle çiftçilere teslim edildi. Yapılan törende, “Kuraklığın etkisiyle su alanlarımızın daralmasından dolayı koyun ve keçi yetiştiricileri bu konuda gerçekten büyük sıkıntılar çekmekteydi söz konusu proje ile gerek küçükbaş gerekse büyükbaş hayranların sulanması noktasında proje yapılmış olup projenin devamının getirilmesi için gerekli paydaşlarla bütün çalışmalar yapılacaktır.” dendi.

Törene Malatya İl Tarım Orman Müdürü, Akçadağ Ziraat Odası Başkanı, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı, Mera Birimi Başkanı, Akçadağ İlçe Tarım Orman Müdürü, Akçadağ Belediye Başkan yardımcısı ve çiftçiler katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit