Eğitim
Giriş Tarihi : 23-01-2021 18:39   Güncelleme : 23-01-2021 18:39

Yetiştiricilere Sertifika Verildi

Malatya Koyun Keçi Yetiştirme Birliği tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tarım Ve Orman Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen 104 saatlik Sürü Yönetimi Elaman yetiştirme programını tamamlayan 28 kursiyere düzenlenen törenle belge verildi.

Yetiştiricilere Sertifika Verildi

Koyun Keçi Yetiştirme Birliğinde düzenlenen belge töreninde, konuşan birlik başkanı İhsan Akın bu tür eğitim çalışmalarının aksatılmadan sürdürüleceğini kaydetti. Yapılan çalışmaları özetleyen Akın konuşmasında ; “Bu kursları düzenlemekteki amacımız yetiştiricilerimizin, üreticilerimizin çiftçilerimizin genel anlamda yapması gereken işleri sağlık, parazitlerle mücadele, yemleme, hastalık ve beslenme ile ilgili teknik personelimiz burada yetiştiricilere eğitim verdi. 104 saatlik bir eğitim verildi. Burada her zaman üreticimizin, yetiştiricimizin yanında olan Sayın Vekilimiz Öznur hanıma bizlere her zaman verdiği desteklerden dolayı yetiştiricilerim adına teşekkür ediyorum. Nereye gidersek gidelim her zaman telefonu açık . Soranlarımızla, sıkıntılarımızla bakanlıklar nezdinde de ilgileniyor.  Nereye gidersek gidelim kapılar açılıyor. Allah kendisinden razı oldun diyoruz” diye konuştu.

Hangi İşi Yaparsanız en iyisini Yapın

 AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise burada yaptığı konuşmada özellikle kadın yetiştiricilere bir arada olmadan mutluluk duyduklarını kaydederek söyle konuştu.  “Üreticilerimi, yetiştiricilerimi, özellikle kadın çiftçilerimi, canı gönülden selamlıyorum.  Siz hangi işi yaparsanız yapın. EN iyisini yapmak için mücadele edin. Hangi işi yaparsanız yapın en iyisini yapmaya gayret edin. Ben İhsan Akın başkanımda bunu görüyorum. Kendisine hangi görev verilirse o görevin en iyisini yapmaya gayret ediyor. Gerek ilimizde gerek bölgemizde farkındalık yaratan birçok projeye imza attığını biliyorum.  Kuzu güzellik yarışmasını, Kadın çiftçiler yarışıyor programını ve birçok projenin hayata geçirilmesini İhsan başkanımla tanıdık. Cümlenin öznesi olmasına vesile olması nedeniyle kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu gün bir araya gelmememiz sürü yönetimi konusuyla, çobanlığın nasıl yapılacağını kurslarla bu işi yapmak isteyen kardeşlerimize öğreterek sahaya çıkıyoruz.  Tarım ve Orman Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu proje birçok ilde de kabul görmüş vaziyettedir. Malatya’da da bu projeyi sahiplenmiş ve kurslarının verilmesine de vesile olmuştur. Bu vesile işle 104 saat kurs eğitimi alıp kurslarını başarı ile tamamlamış olan, sonra sürü yöneticisi olan çobanlık yapmaya gönül veren kardeşlerimi candan kutluyorum.” Yapılan konuşmaların ardından kursları başarı ile bitiren kursiyerlere Kurs bitirme belgeleri takdim edildi.

A.Vahap Kaygusuz