Malatya
Giriş Tarihi : 21-07-2017 17:18   Güncelleme : 21-07-2017 17:18

“Yesilyurt’u Halkimizla Birlikte Yönetiyoruz”

Her hafta cuma günü gerçeklestirdigi Halk Günü toplantilarinda vatandaslarla bire bir görüserek sorun ve istekleri dinleyen Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, “Vatandasimizin sorununu kendi sorunumuz gibi görerek iletilen sorun ve isteklere kalici çözümler bulmak adina mücadele ediyoruz. Amacimiz; kiymetli hemserilerimizle dogrudan iletisim kurmak ve sorunlara hizli çözümler üretmektir. Yesilyurt’u halkimizla birliktelik yönetiyoruz.”dedi

“Yesilyurt’u Halkimizla Birlikte Yönetiyoruz”

HER CUMA GÜNÜ VATANDASLARIN SORUNLARI DINLENIYOR

Toplumun tüm kesimleriyle iletisim ve diyaloga büyük önem veren Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, her hafta cuma günleri gerçeklestirdigi “Halk Günü” görüsmelerinde vatandaslarin sorun ve taleplerini bizzat dinleyerek çözüm bulmaya çalisiyor.  Oldukça sicak ve samimi havada geçen görüsmelerde vatandaslar, istek ve taleplerini Baskan Polat’a birinci elden ulastirma imkâni buluyor.  Halk günü görüsmelerinde ortalama 100’e yakin vatandasla bire bir görüsen Baskan Polat’ta kendisine iletilen sorunlarla ilgili Baskan Yardimcilari ve Birim Müdürlerine talimatlar vererek sorunlarin kisa sürede çözülmesi için çaba sarf ediyor. Görüsmeler sirasinda ilçe genelinde devam eden hizmetler ve yatirimlarla ilgili vatandaslarin bütün görüslerini dikkatlice dinleyen Baskan Polat, kendisine aktarilan önerileri ve istekleri koordinasyon toplantilarinda Baskan Yardimcilariyla paylasip, hizmetlerde aksayan yönlerin kisa sürede giderilmesiyle ilgili talimatlar veriyor.  7’den 70’e, genç, yasli, kadin, çocuk herkesle yapilan görüsmelerde samimi ve içten görüntüler ortaya çikiyor.

“BELEDIYENIN KAPILARI TÜM HEMSERILERIMIZE SONUNA KADAR AÇIK”

Katilimci yerel yönetim ve sosyal belediyeciligin gerekliligi olan, halkla sürekli iletisim gerçegini hiçbir zaman göz ardi etmeyerek vatandaslardan gelen istekleri dikkate alan Baskan Polat,  belediye kapilarinin tüm vatandaslara açik oldugunu ifade etti. Yesilyurt Belediyesinin hizmet felsefesinin temelinde insan odakli çalisma prensibinin yer aldigini dile getiren Baskan Polat, “Dua ve desteklerini bizden esirgemeyen hemserilerimizle istisareye önem veriyoruz. Vatandasin sorununu kendi sorunumuz gibi görerek iletilen sorun ve isteklere kalici çözümler bulmak adina mücadele ediyoruz. Amacimiz; kiymetli hemserilerimizle dogrudan iletisim kurmak ve sorunlara hizli çözümler üretmektir” dedi.

“HALKIMIZLA IÇ IÇE OLMANIN MUTLULUGUNU YASIYORUZ”

Halk günü görüsmelerinin faydali geçtigini sözlerine ekleyen Polat, “Görevimiz vatandaslarimizin ihtiyaçlarini gidermek, dertlerine derman olmak, taleplerini karsilamaktir. Her hafta cuma günleri her yastan vatandasimizin katilimiyla bire bir görüsmeler gerçeklestiriyoruz. Bu görüsmelerden kendi adimiza çok ciddi sekilde faydalaniyoruz. Bize iletilen her türlü sorun, istek ve talepleri, imkânlarimiz ölçüsünde çözmeye gayret gösteriyoruz. Halk günü görüsmelerimizde halkimizla iç içe olmanin, onlarin sikintilarina çözüm üretmeninin mutlulugunu yasiyoruz. Belediyemizin kapilari bütün hemserilerimize sonuna kadar açiktir. Vatandaslarimizdan gelen taleplere göre bir yandan sorunlara çözüm üretirken, diger yandan da bizlerle paylasilan proje ve çalismalari da degerlendirme imkâni buluyoruz. Farkli düsünceleri, istekleri yaptigimiz çalismalarla harmanlayarak güzel hizmetlerde bulunmak için çalisiyoruz. Belediye olarak, karar mekanizmasina vatandaslarimizi da dâhil ederek, hizmet üretiyoruz” seklinde konustu. Halk Günü görüsmelerine katilan vatandaslara, Belediye Baskani Haci Ugur Polat ile çektirdikleri fotograflarda görüsmenin hemen bitiminde hediye ediliyor.