Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 10:32
Advert

Advert

Yeşilyurt’ta Çocuklar Karın Keyfini Çıkardı

Malatya’da kar yağışı nedeniyle her yer beyaza bürünürken, doğal zenginlikleri ön plana çıkan Yeşilyurt’un farklı mahallerinde sokağa çıkan çocuklar yağan karın keyfini doyasıya yaşadılar

Genel
Giriş Tarihi : 19-01-2022 17:36   Güncelleme : 19-01-2022 17:36
Yeşilyurt’ta Çocuklar Karın Keyfini Çıkardı

Malatya’da etkili olan kar yağışından sonra Yeşilyurt’ta kartpostallık görüntüler bir kez daha gözler önüne serilirken, geç gelen karın mutluluğunu en fazla yaşayanlar ise çocuklar oldu. Karın keyfini çıkarmak için sokakları dolduran çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Sokaklarda buluşan çocuklar, kartopu oynadıktan sonra kayarak uzun zaman sonra yağan karın keyfini doyasıya yaşadı. Kimi zaman düşe kalka, kimi zaman ise en usta kayakçılara taş çıkartırcasına kayan çocuklara büyüklerin de katılması ile renkli görüntüler oluştu.

Yağan karın altında gönüllerince eğlenip keyifli anlar yaşayan çocuklar, “ Karın yağmasına çok sevindik, belediyemizin yaptırdığı parklarda çok güzel zaman geçiriyoruz, kartopu oynuyoruz, kayıyoruz, her yerin bembeyaz olması çok güzel.” şeklinde konuştular.

Çocuklarıyla birlikte neşeli anlar yaşayan büyüklerde “ Çocuklar gibi bizlerde karın yağmasını fırsat bilerek dışarıya çıktık, çocukluğumuza döndük. Yeşilyurt’un doğal güzellikleri altında çok güzel anlar yaşadık.” diye konuştular.>>HABER MERKEZİ

 

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR