Malatya
Giriş Tarihi : 07-12-2021 16:24   Güncelleme : 07-12-2021 16:24

Yeşilyurt Ortaköy’ün Su Sıkıntısı Çözülüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesinin içme suyu sorununu çözüyor. 2.500 metre içme suyu hattının inşa edildiği mahallede sondaj çalışmaları da devam ediyor.

Yeşilyurt Ortaköy’ün Su Sıkıntısı Çözülüyor

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Yeşilyurt İlçesi Ortaköy Mahallesi’ni ziyaret edip gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Geziye, MASKİ yöneticileri de eşlik etti.

Muhtar Kocaman: Hatlarımız baştan aşağı yenilendi

Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ortaköy Mahalle Muhtarı Mahmut Kocaman: “Mahallemizin içme suyu ihtiyacı 2 kaynaktan sağlanıyordu.  Kaynaklar yetersizdi, ihtiyacı karşılamıyordu.  Mahallemiz için sondaj ya da yeni bir kaynakta gerekiyor. Şuan sondaj çalışmaları yapılıyor. Hatlarımız baştan aşağı yenilendi. Bu çalışmaların yapılmasında emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e teşekkür ederim. ”dedi.

Genel Müdür Mert: Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz

MASKİ Genel Müdürlüğünün sahada yoğun bir mesai harcadığına dikkat çeken Genel Müdür Mehmet Mert, Malatya’nın farklı noktalarda içme suyu, kanalizasyon gibi temel ihtiyaç kaynaklarından kaynaklı sorunlara anında müdahale ettiklerini söyledi.

Ortaköy Mahallesinin içme suyu ihtiyacını sağlayan kaynakların küresel iklim değişikliğiyle beraber ihtiyacı karşılayamadığını hatırlatan Genel Müdür Mert, “Bu temel ihtiyaç kaynağı sorununu çözmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Bölgede bulunan 4 mahallenin çocukları Ortaköy Mahallesine okula geliyorlar. Nüfusu en yoğun mahallemiz Ortaköy Mahallemiz. Mahallemizin hatlarını yeniledik. Mesai arkadaşlarımız sondaj çalışmaları yapıyorlar. Bulduğumuz yeni su kaynaklarıyla mahallemizin su sorununu çözeceğiz. Sulama suyu içinde yeni hatlar çektik. Çok yakın zamanda mahallemizde bu sorun tamamen ortadan kalkacak” şeklinde konuştu.