Malatya
Giriş Tarihi : 05-06-2017 17:16   Güncelleme : 05-06-2017 17:16

Yesilyurt Muhtarlari Iftarda Bir Araya Geldi

Milletvekili Mustafa Sahin, Yesilyurt Belediyesinin geleneksel hale getirdigi ‘Mahalle Muhtarlariyla Iftar” yemeginde yaptigi konusmada, “Muhtarlarimiz mahalle sakinlerimizin durumlarini yakindan biliyor, dolayisiyla mahalle ziyaretlerimiz sirasinda karsilastigimiz sorunda ilk olarak mahalle muhtarindan yardim istiyoruz.” dedi

Yesilyurt Muhtarlari Iftarda Bir Araya Geldi

Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat’in ev sahipliginde Yesilyurt Belediyesi Beylerderesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programina, AK Parti Milletvekili Mustafa Sahin, AK Parti Yesilyurt Ilçe Baskani Muhammed Emin Yalçinkaya, AK Parti Yesilyurt Kadin Kollari Baskani Esin Tanriverdi, Muhtar Derneklerinin Baskanlari, Yönetim Kurulu üyeleri ve Yesilyurt Ilçesinin 82 mahallesinde görev yapan muhtarlar katildi. Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, iftara katilan muhtarlar ile tek tek tokalasip sohbet etti. Mahalle muhtarlari da mahalleleriyle ilgili istek ve taleplerini Baskan Polat’a ilettiler. 

DERNEK BASKANLARI YESILYURT BELEDIYESINE TESEKKÜR ETTI

Malatya ve Yesilyurt Ilçesindeki muhtarlarin bagli bulunduklari Muhtar Derneklerin Baskanlari ise, birlik ve beraberlik atmosferinin hâkim oldugu iftar yemegini tertip eden Belediye Baskani Polat’a tesekkür etti. AK Parti Yesilyurt Ilçe Baskani Muhammed Emin Yalçinkaya ise, “Basi rahmet, ortasi magfiret, sonu cehennem atesinden kurtulmak olan mübarek Ramazan Ayinin manevi havasini hep birlikte yasiyoruz. Cenabi Allah birligimizi ve beraberligimizi daim kilsin. Muhtarlarimizla bizleri bir araya getiren Yesilyurt Belediye Baskanimiz Haci Ugur Polat’a tesekkür ediyorum” dedi.

BASKAN POLAT, “YESILYURT’UN GELISIM VE DEGISIMINDE MUHTARLARIMIZIN BÜYÜK KATKISI VAR” 

Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat ise, “Büyüyen Yesilyurt” slogani dogrultusunda Yesilyurt Ilçesini bütün alanlarda gelistirmek ve büyütmek için çiktiklari bu hizmet yolunda mahalle muhtarlariyla omuz omuza mücadele ettiklerini söyledi. Ramazan ayinda kurulan iftar sofralarinin birlik ve beraberlige vesile oldugunu sözlerine ekleyen Belediye Baskani Polat,  “Davetimize icabet eden basta AK Parti Milletvekilimiz Mustafa Sahin olmak üzere Muhtar Derneklerimizin Baskanlari, Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm muhtarlarimiza tesekkür ediyorum. Ramazan’in huzur ve bereketinin üzerimizden hiç eksilmemesini temenni ediyorum. Yesilyurt Ilçemizin gelisim ve degisim sürecinde muhtarlarimizin çok büyük destegi vardir. Ilçemizin her türlü sorun ve sikintisinda muhtarlarimiz ile birlikte hareket ederek ortak çözümler üretiyoruz” dedi.  Mahalle muhtarlariyla iftar sofrasinda bir araya gelmenin mutlulugunu yasadiklarini belirten Baskan Polat, “Muhtarlar bizim açimizdan mahallelerde sinir uçlarini temsil ediyor. Çünkü; görev yaptigi mahallenin en uç noktasina kadar vatandaslarla birlikte olan, halkin sorunlariyla ilgilenen, ihtiyaç sahiplerinin sorunlarina kosan, su ve yol sorunlariyla bizzat ilgilenen, mahallenin kilcal damarlarina kadar olan biteni yakindan bilen muhtarlarimizdir. Belediye olarak muhtarlarimizla sürekli iletisim halinde olup, birlikte hareket ediyoruz. Sorun ve sikintilara ortak çözümler üretiyoruz” dedi.

“YESILYURT’A HIZMET ETMEK BIZIM IÇIN ONUR VE SEREFTIR”

Yesilyurt Ilçesinin son dönemlerdeki yatirim ve projelerle gelecege artik daha güvenle baktigini dile getiren Baskan Polat, “Yesilyurt Ilçesi olarak bütün kamu ve kuruluslarla, sivil toplum kuruluslariyla, kanaat önderleriyle ve mahalle muhtarlariyla bir bütün halinde çalisip, ilçemizi gelecege hazirliyoruz. Yesilyurt hepimizin ortak sevdasidir. “Büyüyen Sevdamiz Yesilyurt” sloganiyla hareket ederek ilçemize hizmet etmenin onurunu ve gururunu yasiyoruz. Yesilyurt’a hizmet etmek bizim için büyük bir sereftir. Yesilyurt Belediyesi olarak milletimizin her zaman emrindeyiz. Ilçemizin bütün bölgelerine esit mesafede ayni kalite ve nitelikte hizmet götürüyoruz” seklinde konustu.

SAHIN, “MUHTARLARDAN HABERSIZ BIR SORUNU ÇÖZMEMIZ MÜMKÜN DEGIL”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin ise, halka hizmet götürürken muhtarlarin görüs ve önerilerinden sürekli istifade ettiklerini ifade ederken, muhtarlarla kendilerini güzel bir iftar yemeginde bulusturan Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat’a tesekkür etti.  Muhtarlarla sürekli istisare halinde olduklarini hatirlatan Milletvekili Sahin, “Her hangi bir mahalle veya yerlesim yerini ziyaret ettigimizde karsilastigimiz sorunda ilk olarak mahalle muhtarindan yardim istiyoruz. Çünkü muhtarlarimiz o mahallenin tüm sorunlarini ve sikintilarini yakindan biliyor, bizlerde muhtarlarimizla sürekli istisare halindeyiz. Gittigimiz yerlerde ilk olarak Muhtar Evini soruyoruz. Nasil ki Belediye Baskanlari o sehrin Sehrül-Emini ise Mahalle Muhtarlari da o mahallenin eminidir, o mahallenin en güvenilir isimleri arasindan seçilir. Muhtarlarimizdan habersiz her hangi bir sorunu çözmemiz mümkün degil. Bizler siyasetçiler olarak; Türkiye’deki yasam standartlarini yükseltmek adina mücadele ediyoruz ve bugüne kadar gerekli düzenlemeleri yaptik. 15 yillik AK Parti iktidari döneminde neler yaptigimizi anlatmaya gerek yok milletimiz bunlari zaten biliyor ve görüyor. Bizler muhtarlarimiz gibi gece gündüz demeden ülkemizin, bölgemizin ve güzel kentimizin huzuru ve mutlulugu için çalisiyoruz” dedi.

 “MAHALLEMIZDE ANORMAL BIR DURUM GÖRDÜGÜMÜZDE HEMEN 155’E BILDIRELIM”

Milletvekili Sahin, Yakinca mahallesinde duyarli bir vatandasin ihbari neticesinde büyük bir felaketin önlendigini ifade ederken, “Geçtigimiz günlerde bir teröristin, bir hainin, bir alçagin Malatya’da yapmak istedigi kanli terör eylemi duyarli bir vatandasimizin ihbarinin ardindan yapilan operasyonla önlendi. Rabbime binlerce kez sükürler olsun. Eger o terörist etkisiz hale getirilmeseydi kamu binalarina veya baska bir yerde saldiri olacakti. Belki de çok sayida kardesimizi kaybedecektik. O olayi fark edip vatandaslik bilinciyle emniyet birimlerine ihbar eden duyarli vatandasimizi, kardesimizi cani gönülden tebrik ediyorum. Vatandaslar olarak yasadigimiz mahalle, sokak ve caddede her hangi anormal bir durum gördügümüzde ‘banane diyorsak”  devlet ve millet bitmistir. Hepimizin vatandaslik bilinciyle hareket ederek süphelendigimiz bir olay olursa hemen 155’i arayalim ve bilgi verelim. Allah aramiza nifak sokmak isteyenlere firsat vermesin, birligimizi ve beraberligimizi daim kilsin” dedi. Okunan ezan ve yapilan yemek duasinin ardindan hep birlikte oruçlar açildi. Milletvekili Sahin ile Belediye Baskani Haci Ugur Polat, samimi bir havada geçen iftar programina katilan muhtarlari ugurladi, tesekkür ettiler.