Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 04-03-2021 17:27   Güncelleme : 04-03-2021 17:27

Yeşilyurt Gitar Kursu Müslüm Şarkılarıyla Açıldı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde açılan Gitar Kursunu ziyaret ederek, vefatının 8.yıldönümünde rahmetli Müslüm Gürses’in anısına söylenen şarkılara eşlik etti. Başkan Çınar, toplumsal motivasyonu güçlü tutmak için sanatsal kurslara ağırlık verdiklerini söyledi.

Yeşilyurt Gitar Kursu Müslüm Şarkılarıyla Açıldı

Gençlere ve çocuklara yönelik her projenin destekçisi olan Yeşilyurt Kent Konseyi, geleceğin sanatçılarını keşfetmek ve gençleri sanata teşvik etmek için başlattığı kültürel ve sanatlar kurslarına Gitar Kursunu da ekledi.  Yeşilyurt Kent Konseyi etkinlik salonunda verilen kurslarla gençlere, gitar enstrümanını kullanmayı, müzik bilgisi aşılamayı ve aynı zamanda kendilerine sosyal bir yaşam alanı oluşturması hedefleniyor. Gitar kursuna kayıt yaptıran kursiyerler,  hem keyifli zaman geçirip hem de gitar öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. Uzman eğitmenler tarafından yürütülen eğitimlerde, kursiyerlere pop gitar metodu, klasik gitar metodu ve diğer teknikler konusunda eğitimler veriliyor. Gitar Kursunun başlangıç gününde öğrencileri yalnız bırakmayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  ‘Kontrollü Normalleşme’ döneminde vatandaşlara moral ve motivasyon aşılamak adına açılan kurslara gösterilen ilginin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Kurs öğretmenleri ve öğrencilerle sohbet eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2013 yılında hayatını kaybeden ünlü sanatçı Müslüm Gürses’in şarkılarına eşlik edip, günün yorgunluğunu atmaya çalıştı. Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde açılan kurslara gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Öncelikle ünlü sanatçımız Müslüm Gürses’i vefatının 8.yıldönümünde saygıyla yâd ediyoruz. Türk müziğine çok önemli katkılar sunan, büyük bir hayran kitlesine sahip Müslüm Gürses, herkesin hayatına dokunan şarkılarıyla farklı bir imaj çizmiştir. Yeşilyurt Kent Konseyimizin kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında yer verdiği Gitar Kursunun, Müslüm Gürses şarkılarıyla açılmış olması da ayrıca önemlidir.” şeklinde konuştu.

Kursun açılış programına, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Şahin Özer, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Ercan ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav da katıldı.>>HABER MERKEZİ