Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
25 MAYIS Çarşamba 19:46
Advert

Advert

Yeşilyurt Belediyesi’nden Sıcak Çorba İkramı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen hasta ve hasta yakınları, hastane personeli ile hastane çevresinde kar küreme çalışmaları yapan Yeşilyurt Belediyesi Karla Mücadele Ekiplerine sıcak çorbanın yanı sıra simit ve poğaça ikramında bulundu.

Genel
Giriş Tarihi : 25-01-2022 18:21   Güncelleme : 25-01-2022 18:21
Yeşilyurt Belediyesi’nden Sıcak Çorba İkramı

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Yeşilyurt Belediyesi, gerek Malatya’da gerekse de çevre illerden tedavi için Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen hasta ve hasta yakınlarını zorlu tedavi süreçlerinde yalnız bırakmayarak, soğuk kış günlerinde sıcak çorba ikramında bulundu.

Sabah saatlerinde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hazırlanan sıcak çorbaların yanı sıra simit ve poğaçaları hasta ve hasta yakınları, sağlık personelleri ve Yeşilyurt Belediyesi Karla Mücadele Ekiplerine ikram etti.

Vatandaşların her türlü şart ve durumda yanında olduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘Gönül Belediyeciliği’ hizmetlerine 12 ay boyunca devam ettiklerini ifade etti.

Sosyal Belediyecilik hizmetleriyle vatandaşlarla aralarında ki gönül köprülerini daha sağlam hale getirdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Soğuk havaların etkili olduğu bugünlerde bizler tüm hemşehrilerimizin sağlığını ve sıhhatini ön plana alarak hizmetlerimize bu yönde şekil veriyoruz. Bir yandan merkez ve kırsal bölgelerimizde yol açma, tuzlama ve kar temizleme çalışmalarımız devam ederken diğer taraftan da vatandaşlarımızın iyi ve zor anlarında yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Sosyal belediyecilik hizmetlerimizden 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın yararlanmasına öncelik tanıyoruz. Soğuk kış günlerinde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören hastalarımızın yanı sıra hasta yakınları, sağlık personelleri ve burada kar küreme çalışmalarını yürüten belediyemizin personellerine bir tas sıcak çorba ikram ederek içlerinin ısınmasını sağlıyoruz. Bizlerde mesai arkadaşlarımızla birlikte sabah saat 08:00’de buraya gelerek vatandaşlarımıza hazırlanan sıcak çorbaların yanı sıra simit ve poğaçaları ikram ettik. Böylelikle vatandaşlarımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içerisinde gönül birliği kurmuş oluyoruz. Sıcak çorbalarımızın hastalarımız için şifa olmasını temenni ediyorum. Bununla birlikte hastanemizin etrafında ki yolların açılması ve kaldırım temizleme gibi hizmetlerimize aralıksız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ilçemizdeki tüm sağlık kuruluşlarına ulaşımlarını kolaylaştırmak için imkanlarımızı seferber ettik, ekiplerimiz gece gündüz demeden canla başla çalışıyorlar. Hemşehrilerimize hizmet etmenin ve bu hizmetin teşekkür olarak geri dönmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın gönlüne dokunmak, onların hayır duasını almak çok güzel bir duygu, Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum, sağlık personellerimize ve şu anda karla mücadele mesaisini sürdüren ekiplerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Hemşehrilerimizle gönül köprülerimizin güçlenmesine vesile olan bu güzel etkinliği hayata geçiren Yeşilyurt İŞGEM Şirketimize ve bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.>>HABER MERKEZİ

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR