Siyaset
Giriş Tarihi : 17-05-2021 17:58   Güncelleme : 17-05-2021 17:58

Yeşilyurt Belediye Meclisi İsrail’i Kınadı

Yeşilyurt Belediye Meclisinde grubu bulunan AK Parti, MHP ve CHP’li Üyelerinin ortak bildirisiyle, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları ve uygulamaları kınandı.

Yeşilyurt Belediye Meclisi İsrail’i Kınadı

Yeşilyurt Belediye Meclisinin Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Mazeretli oldukları için toplantıya katılamayan Meclis Üyelerinin dilekçeleri okunup kabul edilirken, gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pandemi süreci, Ramazan Bayramı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Salgınla mücadele kapsamında bu yıl bayramda sevdiklerimizi ziyaret edip, kucaklaşamadık. Acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, Filistin’de devam eden saldırılar, yaşanan can kayıpları ve çirkin hadiselerden dolayı Ramazan Bayramını içimiz buruk ve hüzünlü bir şekilde geçirdik. Terör Devleti İsrail’in Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’da ki kutsal mekânlarımız ve orada büyük bir direniş gösteren Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği gaddar ve çirkin saldırıları da şiddetle kınıyorum. İsrail'in işgal ederek insanlık suçu işlemeye devam ettiği Filistin topraklarındaki çirkin saldırılarında hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Rabbim bu acıların bir an önce sona ermesinde hepimizin yardımcısı olsun, Filistinli kardeşlerimizin gücü ve kuvvetini artırsın inşallah. Sonsuz merhamet sahibi Yüce Rabbimiz imtihanlarımızı hafifletsin, sıkıntılı süreçten bir an evvel kurtularak daha güzel günlerde birlikte olmamızı nasip etsin inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle başta İslam Âlemi ve aziz milletimiz olmak üzere bütün hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını tekrardan tebrik ediyorum. Bununla birlikte iki gün sonra 102’nci yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan müdafaası sırasında hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Görgü Mahallesine kurulacak olan 990 KW gücündeki Güneş Enerji Santrali için yapılacak başvuru işlemlerinin takip edilmesi ve sözleşme imzalanması için Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a yetki verilmesini kararlaştırdı. Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılığından istifa eden Kadircan Esen ile görevinden uzaklaştırılan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş’un yerine Yeşilyurt Belediyesi iştiraklerinden Yeşilyurt İnşaat İŞGEM LTD.ŞTİ’ne Tüzel Kişilik Temsilci atanmasına ilişkin gündem maddesini görüşen Yeşilyurt Belediye Meclisi, Tüzel Kişilik Temsilcisi olarak Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerinden Numan Özcan ile Mehmet Akif Karaca’nın görevlendirilmesine karar verdi. Gündemdeki imar maddeleri görüşülüp onaylanırken, Yeşilyurt’un muhtelif mahallelerinde mülkiyeti Yeşilyurt Belediyesine ait olan parsellerin satış talebine ilişkin Yeşilyurt Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi ise kabul edildi. Beş maddenin ertelenmesine, iki maddenin de İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verdikten sonra çalışmalarını tamamlayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Haziran Ayı Toplantısını 02 Haziran 2021 Çarşamba Günü saat 14:00’da Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirecek.>>HABER MERKEZİ