Siyaset
Giriş Tarihi : 18-09-2012 10:29   Güncelleme : 18-09-2012 10:29

“Yesiltepe'de belediye olusumu saglanabilir"

Yesiltepe Egitim Dernegi (YESILDER) yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz'i ziyaret etti.

“Yesiltepe'de belediye olusumu saglanabilir

Ziyarette konusan CHP Il Baskani Kiraz, Malatya'nin büyük sehir öncesi yasanan dikey- yatay tartismasina temas edip, “Yesiltepe, büyük sehir olma yolundaki Malatya'da dikey bölünme yerine yatay bölünme saglanabilir ve Yesiltepe tekrar merkez olarak konumlandirilabilir. Çevresindeki Tastepe, Melekbaba, Topsögüt, Sahnahan, Kiltepe, Çarmuzu gibi diger mahallelerimizde buraya baglanabilir ve burada tekrar o itibarda iade edilmis olabilir" dedi. Veya baska bir degerlendirme yapilabilecegini anlatan Kiraz, söyle konustu: "Merkez 3 parça halinde bölünebilir büyük sehir olurken burada yine Yesiltepe bölgesinde bir belediye olusumu saglanabilir. Tabi bu Yesiltepeliler açisindan önemli. Elbette 80 darbesinin sonucunu ortadan kaldirmak için de önemlidir. Bence bir önemi sudur sonuçta bütün siyasetçilerin bütün siyasi partilerin tarif ettigi bir durum var. Çevre yolunun alt tarafi gelismemis, geri kalmis, sürekli bizde dahil siyaset yaparken yolun alt tarafindan bahsediyoruz. Ama maalesef de su ana kadar çevre yolunun alti için simdiye kadar ciddi bir adim da atilmamistir“
Kiraz, Yesiltepelilerin sorunlarini gündeme tasimasinin takdire sayan bir gelisme oldugunu belirterek sözlerini söyle sürdürdü: “Madem Malatya büyüksehir olacak, daha ihtisamli bir görüntüye kavusacak bu bölgelerin mutlaka dikkate alinmasi gerekir. Yolun altindaki bölgelerin sehirle birlikte gelismesi gerekiyor. Gerçekten orada yasayan insanlarin bir sehirde yasiyormus gibi sehir standartlarina kavusturulmasi gerekiyor. Sehirde yasarken köy standartlarinda yasam sürmenin bir mantigi bir anlami yok diye düsünüyorum. Tabi bilim çagi teknoloji çaginin gelistigi bir dönemde bölgenin kendi kaderine terk edilmesi hepimize aci veriyor bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor."
Yesiltepeliler kendi içlerinde bir belediye kuruldugunda sorunlarinin çözülecegine inaniyorlarsa bunun çok zor olmadigini anlatan Kiraz, sözlerini söyle tamamladi: "Bu çok zor bir istek degil. Bu istek sonucunda Yesiltepeliler kendi sorunlarini bilen taniyan içlerinden birisini belediye baskani yapma sanslari olacak belediye meclisi üyesi yapma sanslari olacak. Yesiltepeliler'in içinden çikmis birileri oranin sorunlarini daha iyi bilen çözüm noktasinda somut adim atan birileri çikacak ve Yesiltepe'nin sorunlarini çözecektir diye düsünüyorum. Bu anlamda Yesiltepe Egitim Derneginin girisimlerinin de olumlu oldugunu düsünüyorum.”