Malatya
Giriş Tarihi : 02-12-2016 20:47   Güncelleme : 02-12-2016 20:47

Yesilay’dan Destek

Yesilay, bagimlilikla mücadele alaninda projeler üreten STK ve üniversiteler için mali destek programini açikladi. Program kapsaminda; bagimlilikla mücadelede katki saglayan yenilikçi projeler ile toplumda farkindalik olusturacak fikirlerin ortaya çikarilmasi ve desteklenmesi amaçlaniyor

Yesilay’dan Destek

Yesilay, Bagimlilikla Mücadele Destek Programi kapsaminda, bu alanda yapilacak yenilikçi çalismalara destek veriyor. Yesilay, STK’larin, üniversitelerin ve gençlerin, bagimliliklarla mücadele amaciyla gelistirecekleri destek modelleri ile bagimlilarin topluma katilimlarinin saglanmasi ve sürdürülebilir sosyal destek konularinda hazirlayacaklari projeleri destekleyecegini açikladi. Bu kapsamda proje basina asgari 10 bin TL ile azami 90 bin TL destek tutarlari belirlendi. Söz konusu destek programi ile sivil toplum kuruluslari araciligi ile toplumun her kesiminin, bagimlilikla mücadeleye katki saglamasi hedefleniyor. Mali Destek Programiyla bagimlilikla mücadelede destek modelleri olusturularak, bagimlilarin topluma kazandirilmasini ve sürdürülebilir sosyal destek unsurlarinin gelistirilmesini saglayan projelere destek verilirken; hedef odakli, yenilikçi önleme faaliyetleriyle gençlerin ve toplumdaki risk gruplarinin, ailelerin ve ögretmenlerin bagimliliga yönelik farkindalik düzeyinin arttirilmasi amaçlaniyor.

MALI DESTEK YANINDA…

Bagimlilikla Mücadele Destek Programi kapsaminda açiklama yapan Yesilay Genel Müdürü Savas Yilmaz, “Yeni fikir ve projelere her zaman açigiz ve toplumun her kesimin bagimliliklar konusunda duyarli ve farkinda olmasini hedefliyoruz. Bagimlilikla mücadele sadece bir kurumun veya sivil toplum kurulusunun tek basina yapabilecegi bir mücadele olmaktan çok tüm toplumun destegine ihtiyaç duyulan bir alandir. Bu programla hedefimiz, bagimliliklarla mücadelede yeni fikirlerin hayata geçirilmesini tesvik etmek ve bagimliliklarla topyekûn mücadele etmektir. Bagimlilikla mücadele çok teknik ve hassas bir konu oldugu için yalnizca bütçe vermiyoruz, projelere tüm bilgi ve deneyimimizi de aktariyoruz. Ayrica basarili projeleri de daha sonra Yesilay faaliyetleri içine alarak tüm yurtta yayginlastiriyoruz.” dedi.

Yesilay’in destek programlarina; üniversiteler, dernekler, vakiflar, federasyonlar ve birlikler projeleri ile katilim saglayabiliyorlar. Bagimliliklarla mücadelede topluma isik tutacak projelerin ön basvurulari için son teslim tarihi 9 Aralik 2016, saat 17:30 olarak belirlendi. Detayli bilgilere yesilay.org.tr adresinden ulasilabilir.