Malatya
Giriş Tarihi : 12-12-2016 16:33   Güncelleme : 12-12-2016 16:33

Yesilay ve Kizilay’dan Isbirligi Dünyamiz Insan

Ülkemizin en güzide ve asirlik kuruluslari Yesilay ve Kizilay güçlerini birlestirdi, “Dünyamiz Insan” temasiyla isbirligi protokolü imzaladi. Imzalanan protokolle bagimliliklarla mücadelede iki kurumun ortak çalismalar yürütmesi ve gençler için daha iyi imkânlar olusturulacak yeni projeler üretilmesi planlaniyor

Yesilay ve Kizilay’dan Isbirligi Dünyamiz Insan

Insan onuru ve sayginligi için çalisan, toplum faydasi için hizmet üreten iki güzide kurulus Yesilay ve Kizilay “Dünyamiz Insan” temasiyla isbirligi protokolü imzaladi. Yesilay Baskani Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Türk Kizilayi Genel Baskani Dr. Kerem Kinik tarafindan imzalanan isbirligi protokolü ile çocuk ve gençlerin daha saglikli ve bilinçli birer birey olmasi için ortak projeler üretilmesi hedefleniyor. Protokol kapsaminda bagimliliklarla mücadelede birlikte hareket edilerek ortak çalismalar yürütülmesi planlaniyor. Bu kapsamda protokolde, her iki kurumun faaliyetlerini yürütmek için ihtiyaç duyulan imkân ve kaynaklarin paylasimi konusunda isbirligi içinde olmasi ve “Dünyamiz Insan” ana temasiyla birçok etkinlik ve projenin hayata geçirilmesi maddeleri yer aliyor.

 

ÖZTÜRK: “YESILAY VE KIZILAY IKI KARDES KURULUS”

 

Imzalanan protokolle kamu yararina çalisan iki kurulusun güçlerini daha saglikli bir toplum için birlestirdigini söyleyen Yesilay Baskani Prof. Dr. Mücahit Öztürk; Yesilay ve Kizilay ülkemizin en eski iki sivil toplum örgütüdür. Bizler bu protokolle saglikli bir toplum için beraber hareket etme karari aldik ve bu amaçla Kizilay ve Yesilay gönüllülerine yönelik çalismalar yapacagiz, çalistigimiz alanlar konusunda birbirimizin destekçisi olacagiz. “Ay”larin kardesligine, iki kardes kurulusun isbirligine ve böylesi tarihi bir ana sahit ve vesile oldugumuz için mutluyuz, isbirligimiz hayirli olsun” dedi.

 

KINIK: “HEDEFIMIZ INSAN, BUNUN IÇIN EL ELEYIZ, YAN YANAYIZ”

 

Protokolde konusan Türk Kizilayi Genel Baskani Dr. Kerem Kinik iki kurulusun hedefinin insan ve insana yardim oldugunu belirterek konusmasina söyle devam etti: “Farkli yollardan ayni hedefe gidiyoruz. Protokolümüz ile de el eleyiz, yan yanayiz, güçlerimizi birlestiriyoruz. Birlikte güzel isler yapacagimiza inaniyoruz, protokolümüz hayirli olsun.”

 

KIZILAY IYI’YE DÂHIL OLUYOR

 

Imzalanan protokol, yeni projelerin olusturulup uygulanmasinda da önemli rol oynayacak. Yesilay ve Kizilay ortaklasa “Dünyamiz Insan” slogani ile bir proje gerçeklestirerek proje kapsaminda gençlik kamplari, konser ve gençlik festivali planlayacak. Yine ayni proje kapsaminda Yesilay ve Kizilay gönüllülerine yönelik iletisim çalismalari ve etkinlikler düzenlenecek. Yesilay’in is yasaminda saglikli çalisma ortamini olusturmak, çalisanlarin motive olmalarina katkida bulunmak amaciyla hayata geçirdigi, saglikli ve mutlu isyerleri olusturma projesi olan Is Yasamini Iyilestirme (IYI) programina Kizilay da dahil olacak, Kizilay’in Genel Merkezinde IYI uygulanacak. Yani sira Yesilay ve Kizilay birlikteliginde göçmenlere yönelik saglikli yasam uygulamalari gelistirilerek hayata geçirilecek.