Asayiş
Giriş Tarihi : 01-09-2021 13:12   Güncelleme : 01-09-2021 13:12

“Yeşil Reçete İlaç Şebekesi” Çökertildi: 20 Şüpheli Tutuklandı

Yeşil reçeteye tabi uyuşturucu hapları Mersin’deki bir ilaç dağıtım deposundan yurtdışına çıkış yapılmış gibi göstererek yurt içinde torbacılar aracılığı ile piyasaya sürüp gençleri zehirleyen şebeke ve torbacılara yönelik operasyonda yakalanan şüphelilerden 20’si tutuklandı. 10 diğer torbacı ile birlikte toplam 30 şüpheli tutuklandı.

“Yeşil Reçete İlaç Şebekesi” Çökertildi: 20 Şüpheli Tutuklandı

Yeşil reçeteye tabi uyuşturucu hapları Mersin’deki bir ilaç dağıtım deposundan yurtdışına çıkış yapılmış gibi göstererek yurt içinde torbacılar aracılığı ile piyasaya sürüp gençleri zehirleyen şebeke ve torbacılara yönelik operasyonda yakalanan şüphelilerden 20’si tutuklandı.10 diğer torbacı ile birlikte toplam 30 şüpheli tutuklandı. 

 Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, yeşil reçeteye tabi hapların torbacılar aracılığıyla uyuşturucu kullananlara satışıyla ilgili olarak başlatılan operasyonda, 22’si uyuşturucu şebekesinden, 28’i de torbacılardan olmak üzere 50 şüpheli çeşitli illerde yakalanarak gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında yakalananlardan 22’sinin yeşil reçeteye tabi hapları, yurt dışına gönderilmiş gibi göstererek piyasaya süren şebekenin mensupları olduğu belirlenmişti.

 Malatya merkezli olarak İstanbul, Adana, Mersin ve Antalya’da gerçekleştirilen ve ‘Kasırga’ adı verilen operasyonda yakalanan 22 şüpheli Malatya’da adliyeye çıkarıldı. Bu şüphelilerden,  ilaç şirketinin yöneticilerinden olduğu bildirilen kadının da aralarında yer aldığı 20’si tutuklandı. Torbacılarla ilgili işlemlerde ise 10 şüpheli tutuklandı. Operasyon kapsamında toplam da 30 kişi tutuklandı. 

 Operasyonda şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda 66 bin 675 adet yeşil reçeteye tabi hap, 1 kilo 300 gr Sentetik Kannabinoid (bonzai), 185 gram Metamfetamin, 7 gr kokain, 3 Adet Ruhsatsız tabanca, 138 adet fişek ve 2 adet tüfek ele ele geçirilmişti.