Siyaset
Giriş Tarihi : 28-01-2013 16:56   Güncelleme : 28-01-2013 16:56

“Yerel seçimlerde devrim yapacagiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, "CHP'li belediyelerin sayilarini artiracagiz, yerel seçimlerde devrim yapacagiz" dedi.

“Yerel seçimlerde devrim yapacagiz”

Parti il binasinda yaptigi basin açiklamasinda, Ankara’da katilacagi toplantiyla ilgili bilgi veren CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, "Bu hafta içerisinde Genel Baskanimiz Kemal Kiliçdaroglu baskanliginda Ankara'da gerçeklestirilecek Il Baskanlari Toplantisi öncesi; ilçelerimizin sorunlari, ilçe baskanlarimizin görüs ve önerilerini almak amaciyla, bugün ilçe baskanlarimizla bir araya gelerek bir toplanti gerçeklestirdik. Ilçe baskanlarimizin önerileri dogrultusunda hazirladigimiz raporumuzu Ankara'da gündeme getirecegiz. Gerçeklestirdigimiz toplantinin verimli geçtigini belirtmek isterim. Degerli arkadaslar; Cumhuriyet Halk Partisi olarak yeni bir çalisma baslatiyoruz. Yaklasan yerel seçimler öncesi sandik görevlilerimizin çok büyük bir kismini tamamladik. Simdi sandik görevlilerimiz sorumlu olduklari sandikla ilgili özet düzeyde bir anket çalismasi yapmaya basliyorlar. Sandik sorumlularimiz ev ev dolasarak bir anket dolduracaklar. Ankette yer alan bilgiler il baskanligimizda toplandiktan sonra genel merkezimize bildirilecek. Tüm Malatyalilarin parti görevlilerimize gerekli yardimi göstereceklerine inancimiz tamdir" ifadelerini kullandi.

"Hakli elestirilerimizi anlamayacaklarini elbette biliyoruz"

"Iktidar Malatya'yi tamamen unutup, kendi kaderine terk etti. AK Parti iktidari boyunca Malatya gelisen büyüyen degil tam tersi her geçen gün biraz daha küçülen bir kent görünümüne geldi" iddiasinda bulunan Kiraz, daha sonra sunlari söyledi:  "Büyük binalari büyüme isareti olarak görenlerin bizim bu elestirimizi anlamayacaklarini elbette biliyoruz. Belediye kelimesinin önüne büyük kelimesi konularak büyüyecegini, gelisilecegini düsünenlerin bizim bu hakli elestirilerimizi anlamayacaklarini elbette biliyoruz. CHP olarak bugüne kadar Malatya'nin istenilen düzeyde bir gelisme sergilemedigini gerekçeleri ile ortaya koymaya çalistik. Yani basimizdaki illerin durumuna bakin bir de Malatya'nin içler acisi durumuna bakin. Biz Malatya'nin sorunlariyla mesgulken sizler ne yapiyorsunuz? Biz kayisi üreticisinin, köylünün, çiftçinin çigligini duyururken, siz Basbakana tesekkür ediyorsunuz. Biz seker fabrikasi satisina dur derken, siz bakanlara tesekkür ediyorsunuz. Biz Israil'i korumak için Kürecik'e kurulan kalkana karsi çikarken, dünyaya kalkanin gerçek yüzünü gösterirken, siz gözlerinizi kapatiyorsunuz. Biz ezilen, sömürülen isçinin, memurun, emeklinin sesine ses olurken, siz kulaklarinizi kapatiyorsunuz. Iste bizimle sizin aranizdaki fark budur. Biz halkimizi düsünürken, siz halkinizi görmüyor, duymuyorsunuz. Degerli arkadaslar; CHP olarak yolumuza emin adimlarla ilerliyoruz. Halkin iktidarini kurmak için her zamankinden daha çok çalisiyoruz. CHP'li belediyelerin sayilarini artiracagiz, yerel seçimlerde devrim yapacagiz."