Spor
Giriş Tarihi : 13-07-2021 19:14   Güncelleme : 13-07-2021 19:14

“Yeni Oyuncular Katılacak”

Yeni Malatyaspor ’da eksiklerin tamamlanması beklenirken, Kaptan Adem Büyük ’ten önemli bir açıklama geldi. Yayıncı kuruluş a açıklamalarda bulunan Büyük, ”Aramıza yeni katılacak oyuncular olacak. Onları bekliyoruz. Umarım en kısa zamanda transferi yaparız." dedi.

“Yeni Oyuncular Katılacak”

Bolu’da devam eden kamp sürecinde yayıncı kuruluş beIN Sports’a değerlendirmelerde bulunan Yeni Malatyaspor Takım Kaptanı Adem Büyük, “ Hazırlıklar iyi gidiyor. Şimdiye kadar en ufak bir sakatlığımız olmadı. Sezon başları zorlu geçer. Malatya'da kısa bir hazırlık dönemi geçirdikten sonra tekrar burada çalışmalarımız devam ediyoruz. 3. günümüz bitti. Her şey yolunda. Gayet iyi çalışıyoruz. Genç oyuncu ağırlıklı bir takımız. Çocuklar özveriyle çalışıyorlar. Bizde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. “ diye konuştu.

Yabancı oyuncu kuralı ile ilgili konuşan Büyük,” Buna saygı duymak gerekir. Bu benim içinde problem değil. Yabancı oyuncu sınırını serbestte bırakabilirler. Ama ben şurada takılıyorum. İstedikleri kadar yabancı oyuncu alacaklarsa, aldıkları yabancı oyuncu senin oyuncundan kötüyse gerek yok. Ben böyle daha iyi olacağını düşünüyorum. Burada tabi bizimde Türk oyuncular olarak suçumuz var. Dediğim gibi Türk oyunculardan daha kötü yabancı oyuncular alınacaksa alınmasın.” ifadelerine yer verdi.

Kulübe gelecek transferlerin olduğunu söyleyen ve yeşil ışık yakan Büyük,” İrfan Hoca geldikten sonra bir kan değişikliğine gidildi. Bu her takım için öyledir. İrfan Hoca'nın enerjisi çok yüksek. Futbolcuyla diyaloğu çok iyi. Bu işin eğitimini almış bir insan. Bize de çok şey kattı. Bu enerjiyi futbolcusuna yansıtıyor. Biz oyuncular İrfan Hoca kadar enerjik değiliz. İrfan Hoca patlamaya hazır bomba gibi. Tabi iyi anlamda. Geçen yıl beklediğimiz puanın altında bitirdik. Oyun olarak sonlara doğru iyi oynamaya başladık. Aramıza yeni katılacak oyuncular olacak. Onları bekliyoruz. Umarım en kısa zamanda transferi yaparız. Ben Süper Lig'de çok geç oynama şansı buldum. Bunun sebebi çok vurdumduymazdım. Evlendikten sonra bazı sorumlulukların farkına vardım. Daha fazla antrenman yapmaya başladım. Biraz daha erken oynamadığım için kafamı duvarlara vuruyorum." sözlerini kullandı.

Yeninde Galatasaray forması giymek isteyip istemediği ile ilgili gelen soruya cevap veren Büyük, şunları söyledi, ” Tabii ki tekrar Galatasaray'da forma giymek isterim. Malatyaspor'da 1 sene daha kontratım var, tekrar fırsatım olursa öyle bir camiada forma giymek isterim, kim istemez ki! Fatih Terim bana çok yardımcı oldu. Burada 1 yıl daha kontratım var. Yine fırsatım olursa öyle bir camiada forma giymek isterim. Kim istemez ki." >> HABER MERKEZİ