Malatya
Giriş Tarihi : 30-12-2021 07:07   Güncelleme : 30-12-2021 07:07

Yeni Orman Müdürü Göreve Başladı

Geçtiğimiz günlerde K.Maraş Orman Bölge Müdürlüğü İzin ve İrtifak Şube Müdürlüğü görevine atanan Yakup Kalaylı’nın yerine Malatya Orman İşletme Müdürü olarak atanan Osman Kayalar göreve başladı.

Yeni Orman Müdürü Göreve Başladı

Beydağı ağaçlandırma çalışmalarında da önemli görevler alan Kayalar, görev süresi içerisinde Malatya’daki orman varlığını daha da artırma yönünde çalışmalar yapacaklarını söyledi. Göreve yeni başlayan Kayalar, Malatya’da 218 bin 769 hektarlık orman alanı olduğunu kaydederek şöyle konuştu. “Görev süremiz içerisinde elimizden geldiği kadar dağlarımızın ağaçlandırılmasına devam edeceğiz. Çünkü dağlarımızın büyük bir bölümü ağaçsız.  Malatya kendi memleketimiz. Dolayısıyla elimizden geldiği kadar ağaç sayısını artırmaya çalışacağız. Bu kapsamda bize verilen programları da yükseltmek istiyoruz. Bu konuda bölgeye verilen bir tesis programı oluyor. Bu tesis programının yüzde 80'i Elazığ ve Malatya gerçekleştiriyor. Biz bu yüzde 80lik bölümün en azından yüzde 50'sini yüzde 60'ını almaya çalışacağız.”

BÖLGEYİ BİLİYORUM

Daha önce hizmet alımı ile Malatya'da 6 yıl çalıştığından bahseden Kayalar; “Yeri geldiğinde 45 süre ile arazide mesai mefhumu gözetmede kaldığımı biliyorum. Zihin yorgunluğu oluşmadan kendimizi işimize verip yoğun bir şekilde çalışmayı planlıyoruz. Yol kenarındaki ağaçlandırmalarda eksikliklerimiz var. Yol kenarı ağaçlandırmalarına önem vereceğiz. Daha önce Yazıhan’da bu tür çalışmalar yaptık. Bölgenin durumuna göre bu tür çalışmalara önem vereceğiz. Yani bölgenin ihtiyaç durumuna göre ağaçlandırma yapmak istiyoruz.  Bunun yanında fidanlık çalışmalarına önem vereceğiz. Daha önce  Beydağı ağaçlandırma  çalışmalarında da görev aldığım için yaptığımız birçok çalışmamız birçok emeğimiz var. Dolayısıyla verdiğimiz emeklerin karşılığını görünce insan mutlu oluyor. Yapacağımız çalışmalarla da bu mutluluğumuzu daha da artırmak ve hemşerilerimizle de paylaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)