Malatya
Giriş Tarihi : 04-12-2010 10:46   Güncelleme : 04-12-2010 10:46

Yeni meydan düzenlenecek

Malatya Belediye Baskani Ahmet Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, "Eski belediye alani, Ziraat Bankasi da kaldirildiktan sonra burasi peyzaj düzenlemesiyle Kapali Çarsi.yla bütünlük olusturacak sekilde yeniden düzenlenecek" dedi.

Yeni meydan düzenlenecek

Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, "Eski belediye alani, Ziraat Bankasi da kaldirildiktan sonra burasi peyzaj düzenlemesiyle Kapali Çarsi.yla bütünlük olusturacak sekilde yeniden düzenlenecek" dedi.

Yikilan belediye binasi alaniyla ilgili yapilacak çalismalar hakkinda bilgi veren Çakir, sunlari söyledi: "Eski belediye binasi yerinin Ziraat Bankasi alaniyla genis meydan yapmak için Ziraat Bankasi Genel Müdürlügü’ne milletvekillerimizle ziyarette bulunmustuk. Daha sonra genel müdür ve baskan bunu gündeme alip Malatya’ya gelerek yerinde inceledi. Ziraat Bankasi’na bir yer önerdik. Belli bir noktaya gelindi. Birkaç ay içerisinde buranin kaldirilmasiyla ilgili protokol imzalayacagiz. Ziraat Bankasi da kaldirildiktan sonra burasi peyzaj düzenlemesiyle Kapali Çarsi.yla bütünlük olusturacak sekilde yeniden düzenlenecek. Öncelikle Ziraat Bankasi yerinin netlesmesi durumunda marketi de hemen kaldiracagiz."