Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 23:44
Advert

Advert

“Yeni Malatyaspor’u Sahipsiz Gördüler!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yeni Malatyaspor için güçlü bir lobi oluşturulmadığını ve bu nedenle takımın sahipsiz görüldüğünü söyledi.

Spor
Giriş Tarihi : 24-01-2022 14:44   Güncelleme : 24-01-2022 14:44
“Yeni Malatyaspor’u Sahipsiz Gördüler!”

Partisinin Malatya İl Başkanlığında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yeni Malatyaspor ’un ligden düşmesi durumunda, Malatya’nın da bir alt lige düşeceğini vurguladı.

Yönetimin sorumluluk alması gerektiğini aktaran Ağbaba, ”Yeni Malatyaspor maalesef bir koalisyon ile bir ittifakla, bir el birliği ile bu duruma getirildi. Tam lig başlarken İstanbul’da başkan adayı aradılar. Ak Partili Milletvekilleri toplantı yaparak başkan adayı aradılar. O günden beridir Yeni Malatyaspor kötüye gidiyor. Burada kulüp yönetiminin sorumluluk alması gerekiyor. Maalesef yönetim ve siyasetçiler, federasyon işbirliği ile Yeni Malatyaspor ’un hakları elinden alınıyor. Ciddi bir lobisi olmadığı için Yeni Malatyaspor ’a gelen vuruyor, giden vuruyor.” dedi.

Yeni Malatyaspor ile ilgili Ak Partili Vekillere seslenen Ağbaba, ”Hakem hatalarını VAR görmüyor. Niye, çünkü Yeni Malatyaspor’u sahipsiz görüyorlar. Sen iktidar partisisin, Federasyon Başkanı da senin adamın. Her gün iş verdiğin 5 li çetenin üyesi. Müdahale etsenize! Bu şehrin itibarı olan Yeni Malatyaspor el birliği ile yok ediliyor. Ligde sadece Yeni Malatyaspor düşmez. Malatya bir alt lig düşer. Bu nedenle herkesi Yeni Malatyaspor ile aynı safta yer almaya, Yeni Malatyaspor’a destek vermeye davet ediyorum.  Bizim de üzerimize düşen ne varsa her anlamda destek vermeye hazır olduğumuzu Malatya Basının önünde açıklıyorum.”

>> Ebubekir Atilla

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR