Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 MAYIS Pazar 11:36
Advert

Advert

Yeni Malatyaspor’da Sular Durulmuyor!

Yeni Malatyaspor ’da sular durulmuyor. Sarı- siyahlı ekibin Antalya kampında kriz yaşandı. Karim Hafez, Haddadi, Semih Kaya, Aabid ve Ndong alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle antrenmana çıkmadığı iddia edildi. Ardından Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel haberleri yalanladı.

Spor
Giriş Tarihi : 28-01-2022 17:54   Güncelleme : 28-01-2022 17:54
Yeni Malatyaspor’da Sular Durulmuyor!

Sezonun ilk yarısını Marius Sumudica yönetiminde kabus gibi bir noktada tamamlayan, ateş hattında kalan Yeni Malatyaspor’da ikinci yarıda da beklenen sonuçlar gelmedi. Yönetim, Rumen teknik adamın istediği transferleri yapabilmek adına kapalı olan transfer tahtasını 40 milyon TL ödeyerek açtı. Kenan, Dicko, Azubuike, Zaffane gibi önemli isimler kadroya katıldı. Ancak bu durumun takımda olumlu bir hava yaratması beklenirken deprem etkisine neden oldu. Sezon başından bu yana alacaklarında problem yaşayan mevcut kadronun önemli isimleri kazan kaldırdı.

Küme düşme potasında yer alan Yeni Malatyaspor'da Karim Hafez, Haddadi, Semih Kaya, Aabid ve Ndong alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle idman boykotu yaptı. Bu isimlerin ayrıca fesih için verilen sürenin dolmasını bekledikleri öğrenildi.

Sarı-Kırmızılılar’da Karim Hafez, Aabid, Ndong, Semih Kaya ve Haddadi’nin alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle kulübü şikayet ettikleri belirtildi. Yerliler TFF’nin yolunu tutarken, yabancıların da fesih için FIFA’ya başvurdukları öğrenildi. Semih Kaya’nın adı zaten bir süredir Rizespor ’la anılıyordu, fakat Malatya Yönetimi tecrübeli savunmacıyı bırakmaya yanaşmıyordu. Sumudica’nın da bu durum nedeniyle moralinin son derece bozuk olduğu gelen haberler arasında.

ÇELİKLE’DEN YALANLAMA

Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, bir gurup futbolcunun kazan kaldırdığı yönündeki haberleri yalanlayarak “Futbolcuların antrenmana çıkmadığı iddiası doğru değildir” dedi

Yeni Malatyaspor’da 5 futbolcunun alacaklarını ödemedikleri gerekçesiyle kazan kaldırdıkları ileri sürülmesi üzerine bir Yeni Malatya Gazetesine açıklamada bulunan Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel “Yeni Malatyaspor'da Karim Hafez, Haddadi, Semih Kaya, Aabid ve Ndong alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle idman boykot ettiği iddiası doğru değildir. Karim Hafez ve Aabid takımla birlikte Antalya kampında çalışmalara devam etmektedir.  Semih Kaya ise mazereti nedeniyle izinlidir. Haddadi ise halen ülkesinin Milli Takım kampında bulunmaktadır. Ndong  ise Teknik kadromuzun bilgisi dahilinde süresiz kadro dışı bırakılmıştır. Bu nedenle çıkarılan haberin gerçekle ilgisi yoktur” diye konuştu.

Yeni Malatyaspor’un ligde kalması için Karagümrük maçına odaklandığını, yeni transferlerle takımın takviye edildiğini anlatan Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel “Takım olarak Karagümrük maçına hazırlanıyoruz. Takımımız Antalya’da Teknik kadro ile birlikte iyi bir hazırlık dönemi geçirmektedir. Bu tür haberlerin yapılması maksatlıdır. Yeni Malatyaspor’u ligde kalması için takım olarak tüm gücümüzü ortaya koyacağız” ifadelerine yer verdi. Yeni Malatyaspor daha sonra Aabid ve Karim Hafez'in antrenmandaki resimlerini de paylaştı.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR