Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
01 TEMMUZ Cuma 16:26
Advert

Advert

Yeni Malatyaspor Salı Günü Toplanıyor

Beş sezonluk Süper Lig macerası 2021-2022 sezonunda sona eren Yeni Malatyaspor, sezon hazırlıklarına 21 Haziran’da başlayacak.

Spor
Giriş Tarihi : 19-06-2022 15:40
Yeni Malatyaspor Salı Günü Toplanıyor

Teknik direktör Cihat Arslan nezaretinde Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde toplanacak olan sarı siyahlılar, burada yeni sezon hazırlıklarının startını verecek. Bir haftalık hazırlık kampının ardından 27 Haziran’da Bolu’da toplanarak birinci etap kamp çalışmalarına başlayacak.

2022/2023 sezonunda 1.Lig’de mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor ’un borçları nedeniyle transfer çalışmalarını yapmayacağı, ligde mevcut oyuncuların devam etmesi için oyuncular ile uzlaşmaya gidildiği öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon tescilletildiği 30 kişilik kadrodan sade 16 futbolcusu kalan Yeni Malatyaspor ’da borçları kapatmak için görücüye çıkarılan 7 oyuncunun da gitmesiyle birlikte altyapıya yöneleceği düşünülüyor.

Mevcut oyuncuların ve kiralıktan dönen oyuncuların da Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde yapılacak olan kamp çalışmalarına katılması bekleniyor.

Beş sezon mücadele ettiği Spor Toto Süper Lig’e 2021-2022 sezonunda veda eden sarı siyahlı takımın, yerli oyuncularına olan borcu 22,6 milyon TL, yabancı oyunculara ise 63 milyon TL borcu bulunuyor.

 

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR