Spor
Giriş Tarihi : 20-06-2017 17:19   Güncelleme : 20-06-2017 17:19

“Yeni Malatyaspor alt yapisi garanti altinda”

Yeni Malatyaspor Alt Yapi Sorumlusu Murat Uçkun, sezon degerlendirmesinde, “Malatya’da daha önceki yillarda oldugu gibi yetenekli futbolcu kapasitesi oldugu, yeterli tesis ve çalisma sartlarinin olusmasi halinde, Malatyaspor kültürü olusturularak bu bölgeden yetistirilecek yetenekli futbolculari Yeni Malatyaspor ve Türk futboluna kazandirmak önümüzdeki yil mümkün olacaktir” dedi

“Yeni Malatyaspor alt yapisi garanti altinda”

Alt yapi sorumlusu Uçkun’dan sezon degerlendirmesi
 

“SAGLAM’IN GELMESI ALT YAPIYA DA YANSIYACAK”

Alt yapinin son durumu ve yeni sezonla ilgili degerlendirmelerde bulunan Uçkun, ilk olarak Ertugrul Saglam’in A takimin basina geçmesinin de kendilerine olumlu yansiyacagini düsündüklerini ifade ederken yaptigi açiklamada, “Yeni Malatyaspor alt yapisi olarak 2016-2017 Sezonunda 3 ayri ligde toplamda 9 takimla 200 resmi müsabaka oynadik. Malatyali çocuklarin gelisimine katkida bulunup, bunlar arasindan 10 yetenekli oyuncumuzu son 3 yil içinde profesyonel yapip, gerek Yeni Malatyaspor’da, gerekse de kiralik verilip baska kulüplerde gelisimleri saglanmistir” dedi.

 

“LIGI ÜÇÜNCÜ BITIRMEI GURUR VERICI BIR OLAY”
 

U21 takiminin geçen sezonki performansini ele alan Uçkun, “Geçen sezon Yeni Malatyaspor U21 takimimiz 1.ligde bizden imkân ve çalisma sartlari bakimindan üst seviyede olan kulüplerin yer aldigi bu ligde sezon sonuna kadar Sampiyonlugu kovalamasi ve ligi 3. bitirmesi gurur verici bir olaydir. Malatya’dan daha önceki yillarda oldugu gibi yetenekli futbolcu kapasitesinin oldugunu, yeterli tesis ve çalisma sartlarinin olusmasi halinde Malatyaspor kültürü olusturularak bu bölgeden yetistirilecek yetenekli futbolculari Yeni Malatyaspor ve Türk futboluna kazandirmak önümüzdeki yil mümkün olacaktir. Yeni Malatyaspor takiminin anlasmis oldugu Teknik Direktör Ertugrul Saglam hocamizin da yaptigi ilk konusmasinda alt yapiyi destekleyici söylemleri ve projesinin olmasi, daha önce çalistigi takimlarda alt yapi ve genç futbolculara önem vermesi bizim adima sevindiricidir. Alt Yapimiz bünyesinde 2016-2017 sezonunda alt yas gruplarinda oyun havuzunun olusturulmasinda kulüp okul is birligi çerçevesinde seçilen pilot okul uygulamasiyla seçmeler yapilarak yetenekli 30 2007-2008 dogumlu oyuncu kulüp bünyesine katilmistir. Bu oyuncu havuzunun diger önemli unsuru olan yaz futbol okulundan her sene en az 20 ile 30 arasinda yetenekli oyuncu kulüp bünyesine katilmaktadir. Bünyemizde Süha, Tayyip, Burak Efe,Melik,Ertaç,Bilal,Hasan ,Yigit,Talha,Kaleci Enes,Yusuf, Kerem gibi daha birçok ismini sayabilecegimiz gençlerin olmasi Yeni Malatyaspor alt yapisinin garanti altinda oldugunun göstergesidir” ifadelerini kullandi.