Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
01 TEMMUZ Cuma 16:49
Advert

Advert

Yeni Malatayspor’da Seçim 26 Haziran'a Ertelendi

Süper Lig’den 1.Lig’e düşen Yeni Malatyaspor ’da bugün yapılması planlanan olağan seçimli genel kurulun, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 26 Haziran Pazar gününe ertelendiği bildirildi. Yıllık olağan mali genel kurul toplantısını 4 Haziran’da gerçekleştiren Yeni Malatyaspor’da yönetim, olağan seçimli genel kurulun 19 Haziran’da gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise 26 Haziran’da yapılmasını kararlaştırmıştı.

Spor
Giriş Tarihi : 21-06-2022 10:42
Yeni Malatayspor’da Seçim 26 Haziran'a Ertelendi

Sarı siyahlı yönetimin almış olduğu karar doğrultusunda, bugün Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde yapılması planlanan olağan seçimli genel kurul için yeterli çoğunluğun sağlanamadığı bildirildi. Gerekli tutanağın tutulmasının ardından genel kurul bir sonraki haftaya ertelendi. Buna göre olağan seçimli genel kurul, 26 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Battalgazi Belediyesi Konferans salonunda yapılacak.

ADAYLIK BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR

Yeni Malatyaspor Kulübü’nün 10.07.2016 tarihli olağan genel kurul toplantısı tutanağında yer alan başkan adaylarının ‘başkan adayı seçim genel kurulu birinci toplantı tarihinden 10 gün önce kulüp divanı başkanlığına verir’ maddesi daha sonra 2016 yılındaki tüzük tadilatı ile değiştirildi. Tüzükteki 61.maddede yapılan değişiklik ile birlikte ’10 gün önce Divan Kuruluna listeler teslim edilir’ cümlesi kaldırılarak, ‘Başkan adayı seçim Genel Kurul Divanına teslim eder’ ifadesi yer alıyor. Buna göre, sarı siyahlı kulübün tüzüğüne göre adaylık başvurusu hala devam ediyor. Yönetime aday olmak isteyen isimler, genel kurulun yapıldığı gün bile başvuruda bulunabilecek.

2016 yılında tüzükte yapılan tadilat kapsamında, “Başkan adayı, başkan adayı olarak kendi ad-soyadı ve özgeçmişlerini, yönetim kurulu asıl üyeleri başlığı ile başkan dahil 15 üyenin isim ve özgeçmişlerini, yönetim kurulu yedek üyeleri başlığı ile 15 üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini, sicil kurulu asıl üyeleri başlığı altında 5 üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini, sicil kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini, disiplin kurulu asıl üyeleri başlığı altında 5 üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini, disiplin kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini, denetim kurulu asıl üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini, denetim kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini yazar ve listelerini imzaladıktan sonra seçim Genel Kurulu birinci toplantı tarihinden 10 (on) gün önce saat 18.00’e kadar imza karşılığında Kulüp Divanı Başkanlığı’na verir. Bu süre içinde şekil ve içeriği belirtilmiş olan listelerini Kulüp Divanı Başkanlığına vermemiş olanlar aday olamazlar.” bölümü “Bu kapsamda “Başkan adayı, başkan adayı olarak kendi ad-soyadını, yönetim kurulu asıl üyeleri başlığı ile başkan dahil 15 üyenin isim ve özgeçmişlerini, yönetim kurulu yedek üyeleri başlığı ile 15 üyenin ad-soyadını, sicil kurulu asıl üyeleri başlığı altında 5 üyenin ad-soyadını, sicil kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadını, disiplin kurulu asıl üyeleri başlığı altında 5 üyenin ad-soyadını, disiplin kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadını, denetim kurulu asıl üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadını, denetim kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 üyenin ad-soyadını yazar ve listelerini imzaladıktan sonra seçim Genel Kurul Divanı’na teslim eder” olarak değiştirildi.

İş insanı Kamil Göksu, Yeni Malatyaspor Kulübü başkanlığı için resmi başvurusunu gerçekleştirirken, henüz başka aday çıkmadı.

Yeni Malatyaspor’da daha önce yapılması planlanan ancak ertelenen olağanüstü seçimli genel kurulda aday olmayacağını açıklayan kulüp başkanı Adil Gevrek’in aday olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

>>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR