Malatya
Giriş Tarihi : 17-10-2012 09:50   Güncelleme : 17-10-2012 09:50

"Yeni bir malatya için öncülük ediyoruz"

Malatya’da alt merkez olma yolunda ilerleyen Fahri Kayahan bölgesinde alt yapisi tamamlanan yollarin asfaltlama çalismalarina baslanirken, Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir beraberinde belediye baskan yardimcilari Ahmet Ceyhan, Hasan Atay, Çilesiz Mahallesi Muhtari Ahmet Yilmaz Büker ve bazi daire müdürleriyle birlikte çalismalari yerinde inceledi.


Malatya’nin önemli bölgelerinden biri olan ve yeni merkez durumuna gelen Karakavak-Çilesiz bölgesinde 2009 yilindan sonra yeni yol açma ve alt yapi çalismalarinda bulunduklarini belirten Baskan Ahmet Çakir, yeni yollarin açilmasindan sonra kanalizasyon, içme suyu, yagmur drenaj kanallarini yaptiklarini söyledi. Çakir, "Alt yapi ve yol açma çalismalarini tamamladigimiz bölgelerde, yollarimizin geri kalan kismini kis aylari gelmeden asfaltlamak istiyoruz. Çünkü bölgemizdeki yapilasma bitmek üzere, artik vatandaslarimiz yeni konutlarina tasiniyorlar. Son 1 yil içinde bölgemize 3 bin 500 kisi gelmis. Buradaki asfaltlama çalismalari 1 haftadir sürüyor. 10 güne kadar buradaki çalismalari bitirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandi.
Su ana kadar Karakavak-Tecde - Fahri Kayahan bölgesinde 14 kilometre uzunlugunda yeni yol açtiklarini ve bu yollarin stabilizesinin yapildigini aktaran Çakir, 14 kilometre uzunlugundaki yol aginin 8 kilometresinin asfaltlandigini kaydetti.
Fahri Kayahan bölgesinde alt yapi çalismalari kapsaminda su ana kadar 3 kilometre civarinda yagmur suyu drenaj hatti dösendigini ifade eden Baskan Çakir, "Drenaj hatti çalismalarimiz devam ediyor. Ayrica, 17 kilometre içme suyu sebeke hatti ile 7 kilometre kanalizasyon hatti tamamlandi. Hedefimiz Tecde’den çevre yoluna inen 50 metrelik yola kadar olan bu bölgenin tüm eksikliklerini gidererek, yeni bir Malatya’nin kurulmasina belediye olarak öncülük etmektir" seklinde konustu.
Fahri Kayahan bölgesinde Malatya Belediyesi tarafindan yapilan çalismalarin vatandasi memnun ettigini belirten Muhtar Ahmet Yilmaz Büker, "2009 yilinda yapilan imar çalismalarindan sonra bölgemiz Malatya’nin yeni gözdesi oldu. Yapilan konutlarla beraber Malatya Belediyemiz bu bölgede alt yapi çalismalarinda bulundu. Yeni yollar açarak bölgemizin ulasim agini genislettiler. Simdi son safha olan asfaltlama çalismalari yapiliyor. Mahallemize ve bölgemize yaptigi hizmetlerden dolayi Belediye Baskanimiz Ahmet Çakir ve ekibine tesekkür ediyorum" dedi.