Siyaset
Giriş Tarihi : 04-02-2014 17:03   Güncelleme : 04-02-2014 17:03

Yazihan'a MYO Kazandiracagiz

AK Parti Yazihan Belediye Baskan Adayi Nevzat Öztürk, seçim çalismalari kapsaminda köy ziyaretleri ile ev ziyaretlerini sürdürüyor. Öztürk, bu dönemde Yazihan’a Meslek Yüksek Okulu kazandiracaklarini söyledi.

Yazihan'a MYO Kazandiracagiz

Yazihan bölgesindeki Veliogullari ile de AK Parti Il Baskani Bülent Tüfenkçi ve Malatya Belediye Baskani ve AK Parti Büyüksehir Belediye Baskan Adayi Ahmet Çakir’in da katildigi bir toplanti yapildi. Toplantiya Yazihan Belediye Baskani Ali Kaya ile Veliogullarindan kalabalik bir topluluk katildi.

 Yazihan Belediye Baskan Adayi Nevzat Öztürk, köy gezileri kapsaminda ev ziyaretlerinde bulundu. Yazihan’i yeni dönemde gelecege hazirlayacak proje ve alt yapi çalismalari ile Malatya’nin merkez ilçelerinden birisi haline getireceklerini belirten Öztürk, “Yazihan, mutlaka bu dönemde Meslek Yüksekokulu’na kavusacaktir.  Ilçemizin merkez ilçeden bir farki kalmayacak ve her türlü hizmeti alacaktir. En büyük sorunumuz olan ilçemizin içmesuyu sorunu için suanda Malatya Belediye Baskanimiz Sayin Ahmet Çakir projesini hazirlatti. Bu sorun kisa sürede tarihe karisacak” dedi.

  Köy gezilerinin yani sira bölgedeki tüm evleri tek tek ziyaret edeceklerini belirten Öztürk, “Biz siyasi çalismalarimizda ev dolasacagiz ve herkesin elini sikacagiz. Bizleri evlerinde misafir ederek onurlandiran ve desteklerini veren tüm Yazihanli hemserilerime tesekkür ediyorum” diye konustu.

  Malatya’nin büyüksehir olmasi ve artik ilçe belediyelerinin de ilçe idari sinirina kadar hizmet götürme sorumluluguna getirilmesi ile bu yeni dönemin çok önemli oldugunu vurgulayan Öztürk, “Eskiden belediyeler sadece ilçe merkezi ile ilgili hizmetleri yapiyordu, ancak 30 Mart’tan sonra ilçenin tüm idari sinirina kadar hizmetleri götürecek. Bu nedenle yeni dönem ilçemiz ve Malatya’miz için çok önemli. Bu dönemi Yazihan olarak çok iyi degerlendirecegiz ve ilçemizi hemserilerimin destegi ile gelecegi sorunsuz olarak hazirlayacagiz. Halkimiz ile her zaman istisare halinde olacagiz, tüm köylerimizde sorunlari ortak akilla tespit edip, çözümünü birlikte bulacagiz. Mahalli seçimler nedeniyle partimize halkimizin büyük teveccühleri var. Muhalefet partileri her bölgede aday bulamazken,  bütün Türkiye’de oldugu gibi ilçemizde de büyük ragbet vardi. AK Parti Yazihan’da da büyük oy destegi alacaktir” seklinde konustu.

Malatya Belediye Baskani ve AK Parti Büyüksehir Belediye Baskan Adayi Ahmet Çakir ise sadece Malatya il merkezini degil, ilçelerin sorunlarina göre de projeler ürettiklerini belirterek, “Bu yükü hep birlikte paylasmamiz lazim. AK Parti’ye gönül vermis herkesin bu süreçte çalismasi gerekiyor. Malatya’yi ileriye tasirken, tüm ilçelerimizi de el birligi ile birlik ve beraberlikle ileriye tasiyacagiz” dedi.

  AK Parti Il Baskani Bülent Tüfenkçi’de, “Tas her zaman yerinde agirdir. Biz bir birimize sahip çikarak büyüyecegiz. Bir birimizin ayagindan tutarak büyüyemeyiz. Biz bu partiyi büyütürsek millet büyür, çünkü bu partiyi millet kurdu. Eger bu partiyi küçültürsek milleti küçültmüs oluruz, Yazihan'imizi küçültmüs oluruz, Malatya’yi küçültmüs oluruz” diye konustu.