Spor
Giriş Tarihi : 11-01-2022 17:59   Güncelleme : 11-01-2022 17:59

Yazıhan Belediyespor ’da Hedef BAL Ligi

1.Amatör Küme Büyükler Liginde mücadele eden Yazıhan Belediyespor, yeni Başkanı Aziz Baran döneminde atağa geçti. Puan tablosunda zirve takibini sürdüren Yazıhan temsilcisinde hedef BAL Ligi.

Yazıhan Belediyespor ’da Hedef BAL Ligi

Yazıhan Belediyespor Kulüp Başkanı Aziz Baran, göreve geldikleri ilk günden beri takımın hedefini büyüttüklerini ve BAL ligini amaçladıklarını söyledi. Ligin ikinci yarısında lider olacakları sözünü veren Başkan Baran, ”Yazıhan Belediyespor ’un başkanı olarak tayin edildim. Bu sene takımı yeni kurdur. 5 yıllık bir takım. Başkanımızın ve işadamlarımızın desteği ile bugünlere geldi. Bu sene göreve geldiğimizden beri çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Bu sezon sonunda BAL ligine çıkmayı hedefliyoruz. Ligimizde 4 grubumuz var. Biz kendi grubumuzda 15 puan ile 3’üncü sıradayız. Bir süt rakibimiz ile puan farkımız çok az. İkinci yarıda puan arkını kapatarak ve birinci olarak gruptan çıkmayı planlıyoruz. Hedefimiz playoff maçlarından galip çıkarak Bal ligine çıkmak. Bal liginden sonraki hedefimiz ise İlçemizi ve Malatya’yı iller arası arenada temsil etmek.” dedi.

Yeni transferler ile takıma takviye yapacaklarını belirten Baran, ”Teknik direktörümüz İlhan Akdoğan ve hocalarımız ile birlikte ara transfer dönemimizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Takımımıza 6 yeni oyuncu transferi yapmayı planlıyoruz. Bu arada maddi güç olarak Yazıhan Belediyemizin yardımları ve işadamlarımızın desteği ile bu seviyeye geldik. BAL ligine geldiğimizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan destek alabiliriz.” diye konuştu.

Takımlarının çalıştığı sahanın yetersiz olduğunu belirten Başkan Baran, ilçedeki tesislerin yenilenmesini isteyerek, ”Yazıhan’da spor tesisleri yetersiz. Takımımızın çalıştığı saha ve spor tesisi adeta döküntü halde. Gençlik ve spor l Müdürlüğümüze eksiklerin tamamlanması için başvuruda bulunduk. Tespit çalışması yaptılar. İnşallah bu sorunlarımızı giderirler. Antrenman sahamız yok, ışıklı sahamız yok. Yazıhan’dan Yeşiltepe Spor Kompleksine gelmek zorunda kalıyoruz. Akşam geç saatlere kadar antrenmanlarımız yapmak zorunda kalıyoruz. Kısıtlı imkanlarımız var. Malatya merkezindeki takımlar ile bir değiliz. Onlar her an sahada olurken bizler sahadan uzak bir şekilde çalışıyoruz. Fırsat eşitsizliği var bu noktada. Bu konuda Yazıhan’da spor kompleksimizin yapılmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

>> Ebubekir Atilla