Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 04:46
Advert

Advert

Yıl 2021

Alper Korkut
Alper Korkut
Giriş Tarihi : 29-12-2020 16:44

Yeni yıl başlangıcı…

Yıl 2021 namıdiğer umut yılı…

Evet bir şeye nasıl başlarsan öyle devam eder derler.

Ama biz maalesef bizim dışımızda gelişen olaylar eşliğinde yeni yıla kötü bir başlangıç yapacağız. Sadece biz değil tüm dünya insanları.  Bu yüzden umarım ki bu söz bu yıl için gerçekleşmez. Yeni yılımız yani 2021 yılımız 2020 yılı gibi kötü geçmesin demek istiyorum.  En büyük temennim de koronavirüs denilen çeşitli efsanelere konu olan ve olmaya devam eden o illet hayatlarımızdan çıkıp gitsin.

Aile eş dost akraba ilişkilerimiz kaldığı yerden devam etsin. Ziyaretlerimiz olsun doyasıya tatil yapalım, eğlenelim, sosyalleşelim, bol bol kütüphanelere gidip ders çalışalım, kitap okuyalım, yemek yiyelim restoranlara gidip, çay içelim birer bardak kafelere gidip komşulara gidip, okula gidelim adam akıllı, gezelim doyasıya illeri, ilçeleri, ilimizi, dünyayı, kültürel, sanatsal ve tarihi değerleri olan yerleri, doyasıya maç oynayalım, çocuklar ip atlasın, sokaktan çocuk cıvıltısı gelsin.

Komşulukta önemli olan bir kap yemek götürme âdeti geri gelsin, korkuyla yaşamayalım, maskesiz rahat rahat nefes alabilelim, sosyal mesafe denen kavram hayatımızdan çıksın, hijyene yine dikkat edelim.  Biri geldiğinde tedirginlik yaşamayalım acaba hasta mı bana korona bundan bulaşır mı demeyelim.  Doyasıya alış veriş yapalım ellerimizi mikroplardan korumak için sık sık yıkadık bırakalım da şimdi çamurla, tozla, toprakla buluşsun ki hastalıklara karşı direnç kazanalım.  Doyasıya sevdiklerimize sarılalım. Alla k bullak olan hayatımız normale dönsün, gitmek istediğimiz kurslara gidebilelim,  daha iyi şartlarda hasta olarak gittiğimiz hastanelerde tedavimizi usulüne göre olalım, korkusuz bir şekilde muayenemizi olalım. Şifa dağıtan yerlerden ölümüz çıkacakmış gibi korkmayalım.

Aksayan yardımlarımıza ağırlık verelim önümüzdeki yıl doyasıya iyilik peşinde koşalım ki bu yıl ki kaybımızın önüne geçebilelim. Bu yıl değerini anladığımız şeylerin hepsini doyasıya yapalım 2021 yılında kimseyi kırmadan, üzmeden. Tabi bu tüm temennilerimiz gerçekleşir mi bilemiyoruz ama yine de duamızı edelim biz Allah biz aciz kullarının duasını elbet kabul eder deyip bu dualarımızın gerçekleşmesini talep edelim.  

Neyse sözüm ona ki yeni yılımız yani 2021 yılı hepimiz için hayırlar getirsin şer de, hastalık gibi bütün olumsuz şeylerden de uzak olduğumuz bir yıl olsun inşallah deyip konuyu kapatmak istiyorum. Kalın sağlıcakla nice sağlıklı günlerin yaşandığı, huzurun yaşamımızda temel kılındığı nice yıllara, selametle kalın…

YORUMLAR