Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
30 HAZİRAN Perşembe 19:23
Advert

Advert

VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! !

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 27-11-2021 17:11

Hani  üstad  ismet özel şiirinde diyor ya vay gençtim ölümle paslanmış  buldum sesimi…

Bana hep bu şiir derinliklerden geliyor hissini oluşturuyor .

 Bilmiyorum  bana mı öyle geliyor yoksa hep mi öyleydi bilmiyorum.

 İnsan gençken her şey nasıl da toz pembe geliyor.


Her şey mubahmış gibi.

 Yapılan yanlışlar, dönülmez hatalar bunlar ne kadar da  normal geliyor insana.

Sonra  oturup kendi derununa indiği  zamana başka bir deyişle kendi Hira’sına indiği zaman bunlar nasıl da insan ruhuna acı veriyor.

İnsanın kalbini sızlatıyor.

Sonra başa bir ağrı veriyor.

 Terletiyor.

Hatırlanmaması gereken şeyleri hatırlatıyor.

Yürüdüğün yollarda ,  gittiğin mekanlarda hep aklına o zamanında yaptığın ipe sapa gelmez hataların geliyor.

Bu ne kadar kahredici bir durum bir bilseniz…

Sonra oturup diyorum ki keşke biraz anlaşılsaydım. Beni dinleyenler olsaydı , yol gösterenim olsaydı.

 Olsaydı da olsaydı…

Sonra  bize  bakıp gelecek nesiller için yorum yapmaya başladılar.

 Neymiş efendim nereye gidiyormuş bu gençlik?

Vel hasılı kelam “nereye gidiyor bu gençlik?” Diye bir soru benim zihnimde yok.

Çünkü bu soruyu   soranlar  için  verilecek cevabın ne olduğunu daha sormadan evvel biliyorlar ve verecekleri cevaba göre bir soru soruyorlar.

Ha bir çözüm olur mu bilmiyorum ama illa nereye gittiklerini sorgulamak yerine bir kez de yanlarına düşüp onlarla beraber yürüsek de belki kendilerini bu denli yalnız ve bu denli anlaşılmaz hissetmeseler.

Gençleri yalnız komayın ki hataya düşmesinler vesselam …

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI GIDA ÜZERİNE  BAŞARIYA GİDEN YOL İKLİM MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ ALLAH RIZASI TATLI DİL ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı