Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
25 MAYIS Çarşamba 19:07
Advert

Advert

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 15-01-2021 17:56

Tüm dünyayı etkisi altına  alan koronavirüs belası ülkemizi de derinden etkiledi.

Özellikle eğitimin uzaktan olması ilköğretimin yanı sıra üniversite öğrencilerini de  tedirgin ediyor.

Yeni üniversiteyi kazananlar için ekonomik  açıdan faydalı olan uzaktan eğitim peşi sıra sıkıntıları da beraberinde getiriyor.

Sabah erken başlayan dersler , süresinin altında işlenirken vize sınavları ise saat uygulamasının dışında düzensizce  yapılıyor.

Üniversiteli öğrenciler akademisyenlere  ulaşmakta sıkıntı yaşıyor.

 Yeni bir tabir olarak  çıkarılan “Akademik Dil ”belası öğrencileri mağdur etmektedir.

Akademisyene attığı maile cevap bulamayan  üniversite öğrencisi  yaşadığı sıkıntıları anlattı.

 Gerçekten öğrencileri mağdur etmek için herseyi yapıyorlar.

Uzaktan eğitim sisteminden derslere bağlanan öğrenci , derslerin sisteme kaydedilmediğini, danışman hocalara ulaşmakta zorluk çektiklerini ,yapılan ödevler için atılan maillere cevap verilmediğini söyledi.

Böyle umarsızca görev yapan hocaların yanı sıra  öğrencilere elinden geldiğinden  daha fazlasını yapan hocaları da unutmamak ve hakkını vermek lazım.

Üniversite yönetiminin vize sınavına ek olarak çıkardığı vize-2  olarak adlandırdıkları sınav sistemi öğrencileri mağdur etmeye devam ediyor.

Öğrencilerin lehine diye düşündükleri  bu sistem öğrencilerin aleyhine işlemeye devam ediyor.

Bu öğrencilerin son yılı. Sistemi bu kadar zorlaştırmak kimin işine yarar?

Öğrencilerin bizlerin geleceği olduklarını unutmayalım .

“ZORLAŞTIRMAYALIM, KOLAYLAŞTIRALIM”.

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı