Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 04:06
Advert

Advert

Teşkilatımız Yeni Yaşını Kutluyor

Alper Korkut
Alper Korkut
Giriş Tarihi : 09-04-2021 17:35

Evet, Türk Polis Teşkilatımız yeni yaşını kutluyor

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü bugün

Türk polisi bizim için çok önemli ve değerli

 Rakamlarla sayılarla ifade edilmez.

 Aynı zamanda sadece bu günde özel olmazlar onlar her daim özeldir.

Çünkü onlar vatanımızı koruyorlar diğer teşkilatlara birlikte.

Aslında savunma teşkilatının her biri birbirinden ayrı önem arz etmekte ve bizim için değerli ve önemliler ama bugün Türk Polis Teşkilatının günü olduğu için sadece onlara özel bir köşe yazacağım.   

Yoksa jandarma, özel harekât gibi teşkilatlarımızda aynı kefede, aynı ölçüde değerli ve biri birinden az önemli değil hepsi aynı derecede çok kıymetli. 

Neyse evet suçlu ve suçlularla etkin mücadelede karşımıza çıkan ve bizi onlara karşı savunmasız bırakmayan sosyal yardım eliyle de yoksul, kimsesiz, yardıma muhtaç kişilere el uzatan bir teşkilattır Türk Polis Teşkilatı.

Diğer ülkeler gibi değillerdir bir şey yapacaklarsa canıyla, gönlüyle, vicdanıyla,  aklıyla hareket ederler.

Bu yüzden destansı öyküler çıkar ortaya

Bu yüzden yıkılmaz duvar olur suç ve suçlunun karşısında

Bu yüzden bir şefkat elidir masumların, yoksulların, kimsesizlerin, yardıma muhtaç olanların nazarında.

Bu güzel ve anlamlı özel günde bu vesileyle Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum her bir polis teşkilat mensubuna da ayrı ayrı yürüttükleri vazifelerinden dolayı teşekkür ederim. Hep sağ olsunlar hep yanımızda olsunlar.

Vatan uğruna, huzur uğruna elini taşın altına koyan ve canıyla, gönlüyle bu vatanı korumaya çalışan huzuru temenni etmeye çalışan ve bu sebepten hayatlarını kaybeden, şehadet şerbeti içen tüm polis mensubu üyelere Cenab-ı Hak’tan rahmet bu doğrultuda elini kolunu kaybeden, hastalığa düşen ve görevi artık yapamayan kardeşlerime, abilerime, ablalarıma,amca ve teyzelerime acil şifalar diliyorum.  Velhasıl Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı kuruluş yıldönümünde tüm emniyet mensuplarını selamlıyor bu özel günlerini tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum. 

Unutmayın siz güçlü durdukça bu millette güçlü duracaktır. Siz milletin sığınaklarısınız. Siz vatanı Rabbim de sizi korusun, sağlıcakla kalın.

 

YORUMLAR