Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
20 MAYIS Cuma 00:14
Advert

Advert

TAKIMA DESTEK VERMELİYİZ

Alper Korkut
Alper Korkut
Giriş Tarihi : 11-08-2021 15:58

Başkan Adil Gevrek ’in bir açıklamasında gözüme takılan bir yer vardı.

İlk etapta kafama yatmasa da ve bazı siyasetçiler gibi umursamaz davranmaya çalışsam da vicdanen biraz duraksadım.

Açıklama Başkan Gevrek şunları söylemişti; ”Sahalarımızı yeniledik ve Orduzu Pınarbaşı’ndaki Nurettin soykan tesislerini beş yıldızlı bir otel haline getirdik. Tesisleşmeye 35 milyon TL civarındaki para harcadık. Yayıncı kuruluş ile TFF’nin yenilediği sözleşme yüzünden de 37 milyon lira kesinti oldu. 25 milyonluk kur farkı da dahil edildiğimde toplam rakam 100 milyon TL.  TFF geçen sene ne kadar kesinti yaptı, ne kadar kur farkı oldu? Bunların hepsinin kanıtı var. Bu borç nasıl yapıldı?  Diyenler, hepsini inceleyebilir. Biz zorluklarla mücadele ederken, yeni Malatya sporumuzu yine de borcu en az olan ilk beş kulüp arasına koymayı başardık.  Evet. Borcu olan bir kulübüz: ama aynı zamanda yatırım yapan da bir kulübüz. 75 milyon TL borcu çevirmek zor mu? Bence kolay.” diye konuştu.”

Şimdi bir daha düşündüm. Gerçekten tesisleri gezme fırsatım oldu.

Buralara yapılan yatırımlar azımsanamaz.

Kulüp için Malatya’nın en büyük değeri için elimizi taşın altına koymalıyız.

Covid-19 sadece tüm ülkeyi maddi manevi kavurmakla kalmayıp tüm spor kulüplerini de, tarihlerinde yaşamadıkları kadar büyük sıkıntılara soktu. Tabi bundan Yeni Malatyaspor da nasibini ağır biçimde aldı.

6 yıldır takımı tek başına sırtlayan Adil Gevrek’in başında olduğu kulübe maddi destek verme vakti gelmiştir düşüncesindeyim. Bu destek de acilen yapılmalıdır. Görüldüğü gibi takım ekonomik destek olmadan başarılı olamayacak ve devamlı yoğun bakımda yaşam savaşı vermeye devam edecektir.

Şu anda, her hafta Yeni Malatyaspor 'un başarısıyla övünen, yenildiğinde üzülen sadece kentte yaşayan değil, tüm ülkenin değişik kentlerinde yaşayan milyonlarca hemşerimiz olduğunu da unutmayalım.

El birliği ile Yeni Malatyaspor’u eski günlerine getireceğimize inanıyorum.

 

YORUMLAR