Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 18:24
Advert

Advert

Sosyal Çöplük

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 22-01-2021 18:07

Son zamanlarda   gündemde olan sosyal medyadaki  küfür ve hakaretler  artık tahammül edilemeyecek duruma geldi.

Farklı görüşte olan insanlar sosyal medyada birbirine hakaret ve küfürde geri  kalmıyor.   Saygı çerçevesinin dışına çıkan , edep halkasından kopan bir güruh var.

Birbirini dövmeye hatta öldürmeye dahi gelen mesajlar var.

 Buna kim dur diyecek?

Ya da hangisi son olacak ?

Bu  durum kitlesel linçe dönüştü. Bir kişi A kişisini kötülüyor , ardı ardına o A kişisi için hakaretler ve küfürler  geliyor. Bunu neye dayanak yapıyorlar? 

Güya demokratik platformlardı  , çok gülünç(!!!)

Sosyal medyayı; yalan, iftira, hakaret, algı operasyonu adresi haline  gelen bu platformlar artık bir sosyal çöplüğe  dönüştü.

Sosyal medya konusunda yasaklayıcı , düzenleyici bir hukuki altyapının  olması   gerekiyor.  

Yoksa boş köyü gören herkes değneğini sallayacak.

Sosyal medya şirketlerinin, ABD başta olmak üzere Avrupa’da ve bazı Arap, bazı Uzak Doğu ülkelerinde ofisleri bulunurken,  Türkiye’ de ise  yeni açılmaya başlandı.

Neden şimdi ?

Uluslararası   platformlar neden söz konusu türkiye olunca sonradan hareket ediyorlar?

 Bunu resmi makamlar için değil; hakarete, linçe, saldırıya uğrayan bizler ve sizler için söylüyorum.  Umarım Türkiye’de ofis açan  platformlar , sahte hesapların engellenmesi, hakaret, küfür, çocuklara yönelik her türlü istismar, cinsel içerik gibi zararlı yayınların, terör propagandasının önlenmesi gibi önemli adımlar atarlar.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Yaşam Mücadelesi  GIDA ÜZERİNE  BAŞARIYA GİDEN YOL İKLİM MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ ALLAH RIZASI TATLI DİL ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı