Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 18:05
Advert

Advert

ÖZ ELEŞTİRİ

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 27-02-2021 20:27

Başkalarını eleştirmekten…

Yaşanan sıkıntılara yönelik hep bir sorumlu aramaktan ziyade biraz da kendimizi eleştirmiş olsaydık, inanın bu noktalara gelmezdik.

Ülke olarak şu geldiğimiz duruma bir bakalım

Ekonomik sıkıntı olur

Dolar yükselir

Euro Yükselir

Hoop bir bakarsınız ülkemizde bir çok ürüne zam gelmiş

O ürünün ülkemize dolarla girmiş olup olmaması önemli bile değil

Yeter ki bizim için bir sebep olsun..

Ne yapar eder o ürünün dolarla bir bağlantısını kurarız.

Ancak döviz düştüğünde bu zamlar geri alınmaz

“Dolar düştü, hadi zamları geri alın” dendiğinde

Aldığımız cevap “bu ürünün dolarla ne ilgisi var” olur.

Sektörler sıkıntıya girer

Hükümet kalkar teşvik verir

Ancak bu teşvik bile istismar edilir

Örneğin vatandaş ev alabilsin diye kredi faiz oranları düşürülür

Hoop bu sefer bir bakarsın ki ev fiyatlarına zam gelmiş

Hem de ne zam!

Öyle böyle değil 350 bin liralık ev birden 600 bin lira oluvermiş bir gecede

Ne den bu kadar fırsatçıyız?

Neden bu kadar istismarcıyız?

Ticaret ahlakını

İş ahlakını ne ara yitirdik?

Yaşanan sıkıntılarda sürekli hükümeti eleştireceğimize biraz da kendimizi eleştirmiş olsaydık belki de bu duruma düşmezdik.

Kalın Sağlıcakla…

 

 

 

 

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Yaşam Mücadelesi  GIDA ÜZERİNE  BAŞARIYA GİDEN YOL İKLİM MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ ALLAH RIZASI TATLI DİL ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı