DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Hasan Yalçın Karataş
Hasan Yalçın Karataş
Giriş Tarihi : 23-12-2020 16:23

MANDA VE HİMAYE KABUL EDİLEMEZ (3)

Atlantik ekseni PKK, FETÖ, DEAŞ ve bazı silahlı sol örgütlere vekalet vererek, devşirerek emperyalist ülkelerin himayesinde bu coğrafya da faaliyetlerini yürüttüler, yürütüyorlar. Bunların beyinleri istihbarat örgütleri etki ajanları tarafından kontrol edilip yönetiliyor. Emri onlardan alıyorlar. Bu örgütler Atlantik ekseninin hiç şüphe yok ki aparatlarıdırlar. İran sınırından Kuzey Irak, Kuzey Suriye den Doğu Akdeniz e kadar terör koridoru, ikinci İsrail Devletini kurmak istiyorlar. Mandater devletler tarafından (ABD ve İsrail) PKK, PYD, YPG, okyanusların ötesinden gelen ABD 35 bin tır malzeme, silah, araç getirip teslim ediyor. Her sene temsilciler meclisinden PYD, YPG ye verilmek üzere ödenek çıkıyor. ABD mandater devlet olarak olmayan ülkeyi mi yönetiyor. Yöneterek bağımsız bir devlet mi kurmak istiyor. Manda yönetimi 100 yıl sonra şekil değiştiriyor post modern mandacılık başlıyor. Örgütler, kişiler, sivil toplum kuruluşları, vakıflar, cemaatler üzerinden algı oluşturarak parasal desteklerle kendilerine biat ettirerek yönetiyorlar. Ülkelerin içinde SİVİL ÖRÜMCEĞİN AĞI nı kuruyorlar. ( istihbarat örgütleri ve etki ajanları ile)

Türkiye terör koridorunu 2. İsrail’in kurulmasını haklı olarak kendine tehdit olarak görüyor. El-bab’da DEAŞ ve PYD, PKK ya müdahale ediyor. O bölgeyi kontrol altına alıyor. Afrin de PYD-PKK ya müdahale ediyor 5 bin e yakın terörist i etkisiz hale getirerek burayı da kontrol altına alıyor. Barış Pınar ı bölgesine müdahale ederek orayı da kontrol altına alıyor. 40 senedir bu bölgelerden Şırnak, Mardin, Urfa, Gaziantep Hatay a teröristler sızarak eylem yapıyordu. Nurdağları (amanos dağlarında) daha yeni bitirildi. Afrin’den geçerek eylem yapıyorlardı. Sadece sınıra değil yurt içinde de eylem yapıyorlardı.

Post modern mandacılar diyor ki Afrin’de ne işimiz var, Suriye de ne işimiz var bunu bize Fransa, Almanya, Amerika söylüyor. Post modern mandacılar bu söylemleri ile ABD, Almanya, Fransa ile aynı cephede oluyorlar. Şunu söyleyemiyor: binlerce kilometreden gelerek binlerce tır silahı terör örgütüne veren ABD’ye burada ne işin var diyemiyorlar mandacılar değişim gösterdi 100 sene sonra post modern mandacı oldular.

Doğu Akdeniz’de Libya ile askeri işbirliği yapılıyor, deniz yetki alanları sınırlandırılması anlaşması yapılıyor. Kıta sahanlığımız ve münhasır ekonomik bölgemiz konumlandırılıyor. GKRY ve Yunanistan Doğu Akdeniz de bizi sıkıştırmak istiyor. Türk Devleti Doğu Akdeniz ve Mavi Vatanda bayrak göstererek deniz hak ve menfaatlerimizin korunması için mücadele ediyor. Doğu Akdeniz hidrokarbon yatakları bakımından çok zengin, dünya ticaretinin %30 u buradan yapılıyor. Enerji hatlarının güvenliğini ve kontrolünü sağlıyor. Orta Doğu-Afrika ya açılan stratejik bölgedir. Post modern mandacılar yine ABD ve AB li devletler gibi Türkiye Doğu Akdeniz de ateşle oynuyor Libya da ne işi var diyerek aynı cepheden Türkiye ye saldırıyorlar, konuşuyorlar post modern mandacı olduklarını bu coğrafyada da gösteriyorlar.>>DEVAM EDECEK

 

NELER SÖYLENDİ?
@
E-GAZETE
25.02.2021
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Malatya Haber