Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 18:53
Advert

Advert

Malatya Film Festivali Başlıyor !

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 30-10-2021 16:56

Heyecan dorukta....  

Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Belgesel Film Yarışması ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması olarak planlandı. Yarışmaya başvurular başladı .  

1 Kasım 2021  tarihine kadar devam edecek. Organizasyon  Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor.  4 gün sürecek olan film festivaline Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Malatya Valiliği ‘ de destek veriyor. Yarışmanın ödülleri belli oldu. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasın da Arslantepe Kral Tarhunza  heykeli ile birlikte ödüller şöyle dağıtılacak ;  

En İyi Film 125.000 TL, En İyi Yönetmen  25.000 TL, En İyi Senaryo 15.000 TL, En İyi Görüntü Yönetmeni 15.000 TL , En İyi Kadın Oyuncu 15.000 TL, En İyi Erkek Oyuncu 15.000 TL, Fahri Kayahan En İyi Müzik 10.000 TL.  Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasın da En İyi Film Kemal Sunal Halk Ödülü, Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü ve SİYAD En İyi Film Ödülü olarak ise Arslantepe Kral Tarhunza heykeli verilecek.  

Ulusal Kısa Film Yarışmasında ise derece alanlara Arslantepe Kral Tarhunza heykeli ile birlikte  En İyi Kısa Film 15.000 TL, En İyi 2. Kısa Film 10.000 TL ve En İyi 3. Kısa Film 7.500 TL  ödül verilecek.    En İyi Belgesel Film  için ise Arslantepe Kral Tarhunza heykeli ile birlikte 30.000 TL  ödül verilecek.    

Gel gelelim sadede  bu film festivalinin Malatya’nın  markasının da itibarını daha çok yükselttiğine inanıyorum .  

Uluslararası platformda  Malatya’nın çıtası biz farketmesekte yükseliyor.  

Malatyalılar  olarak  bunun keyfini çıkarmalıyız.  Şehrimize kıymetli sanatçılar, oyuncular ve yönetmenler geliyor bunun avantajını kullanmalıyız.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Yaşam Mücadelesi  GIDA ÜZERİNE  BAŞARIYA GİDEN YOL İKLİM MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ ALLAH RIZASI TATLI DİL ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı