Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 22:17
Advert

Advert

KONU ŞEHADET OLUNCA SÖZ BİTİYOR

Abdulvahap Kaygusuz
Abdulvahap Kaygusuz
Giriş Tarihi : 11-05-2022 11:22

22 Nis 2022 tarihinde Suriye'de, Özel Harekat polislerinin zırhlı aracına düzenlenen roket saldırısı sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Aytaç Altınörs'ün anısına….

Yaklaşık 2 hafta Güneydoğu dan şehit haberi aldık. Ülkemizin yüreğini yakan bir haberdi.

Ölüm haberleri elbette en üzücü haberlerden birisi. Rabbim herkese sıralı ölümler versin.

Kimseyi de evlat acısı ile imtihan etmesin. 22 Nis 2022 Cuma günü ifa ettikleri görevden dönerken güvenlik noktasından geçişleri esnasında araçlarına yapılan saldırı Sonucu şehit olan Aytaç Altınörs den bahsediyorum.

Çocukluğu yanımızda geçti. Kapılarımız arasında 1 metrelik mesafe vardı. Yani aynı binada ikamet eden bitişik komşuyduk. Tabir caizse kendi evladımla beraber büyüdüler.

Okuduğu okuldan mezun olduktan sonra beden eğitimi öğretmeni olacaktı. Ama O vatanini savunmayı tercih etti. Emniyet teşkilatına katıldı.

Ailece görüştüğümüz için zaman zaman haberleşiyorduk. Bayramlarda, seyranlarda görüşüyorduk. Gayet saygılı, beyefendi anlatılamayacak kadar değerli bir çocuktu.

Ama sonuçta bizi üzdü. Başta ailesini, sonra akrabalarını, komşularını, arkadaşlarını, sevenlerini, kısaca tüm Türkiye'yi üzdü ...

Bir görev dönüşü içinde bulunduğu araca yapılan roketli saldırı sonucu şehadet şerbetini içti.

Şehadetin mübarek olsun inşallah yiğidim. Sana dua etmemize dahi gerek yok. Zaten sen şehadet şerbetini içtiğinde müjdeni aldın.

Allah'ın rahmeti ve mağfireti bol. Rabbim rahmet eylesin. Mekânın cennet makamın ali olsun.

Ölümün adı şehadet olunca söz bitiyor. Bu vesile ile hayatımda yazdığım en zor yazıyı noktalarken

Tekrardan Cenab-ı Allah’tan sana rahmet diliyorum. Ailenin, ülkemizin başı sağ olsun. Rabbim geride kalan ailene sabırlar versin.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI MALATYA’NIN YUKARISI KAZANCINIZI HELAL EDİN TARIMSAL ALANLAR DEĞERLENDİRİLMELİ MASKE TAKMAYA DEVAM EDİYORUZ Şehrin Göbeğinde Fabrika mı Olur YENİ BİR YOĞUN BAKIM MESAİSİ YÜRÜMEK ÖNEMLİ Yine 1 Yıl Zarar Ettik YAĞMUR YAĞDIĞINDA YÜREĞİM ÜŞÜR KURUMLARI İŞGAL ETMEKTEN VAZGEÇİN YOLLUKÇULUK TARİHE KARIŞTI ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞTACIMIZ Bizim de Boztepe’miz Vardı MİHİR MESELESİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ SÜRÜCÜLERİN KORKULU RÜYASI OLDULAR SAMİMİ OLMAYI ÖZLEDİK BU İŞİN LAMI CİMİ YOK- AŞI ÖNEMLİ BİR NAZIM ABİ VARDI Değer Verdiğimiz Değersizler Rahmetle Anıyoruz ÇEVRE YOLUNUN ALTINA NE ZAMAN SIRA GELECEK HAMDOLSUN GELENEKLERİMİZ YAŞIYOR Velilerin de Talepleri Var DÜĞÜNLERE DİKKAT Ahde Vefa Unutuldu              Neden Görevden Alındı Delikanlı Adam, Gizemli Kadın Abart Ekzozlu Motorlar Ormanlarla Birlikte İçimiz Yanıyor EN ÇOK YOL GÖZLEYEN YAŞLILARIMIZ OLDU NORMAL DÜĞÜN YAPSAYDIM Köşe Başı Dilencileri Bir Selam, Bir Ömre Değer Her Kayısı Malatya Kayısı Değil Bir Kenara Yazın Dursun BİR İSMET GÜZEL VARDI Telefonla Virüs Bulaşmıyor TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMAK LAZIM NURETTİN SOYKAN ANLATIYOR Evrakı Karalayan Doktor CADDELERDE KIZLARIMIZIN ÖNÜNÜ KESMEYİN Ramazan Buruk Başlıyor Güler Yüz Hastaları Memnun Ediyor Ağaçtan Ne İstediniz Kendimize Saygı Duymamız Lazım Tıp Bayramınız Kutlu Olsun Çocukluğumu Özledim Tıbbi Cihaz Desteğine İhtiyaç Var Malatya’ya Hipodrom Yapılır mı? HAFTA SONU OTOBÜSLERİ Kitap Bağışından Kaçan Okul Müdürü Haber kaynaklarına sitemimiz var Türkiye’ye Örnek Oldular İşe Yaramaz Dernekler Malatya'nın İlk Klibi Nasıl Çekildi  Cevizin Hikâyesi CEP TELEFONU ÇIKINCA NELERİ UNUTTUK? Bir Gazeteciler Günü Daha Geçti Kadına şiddete hayır Gazetecilerin Günü Kutlu Olsun TEBRİK GELENEĞİ KAYBOLDU Baş Örtüsü Ayıbı Ortadan Kaldırılmalı LANET OLSUN Rehavete Kapılmayalım Nedir Bu Kovid’ten çektiğimiz?